Nie pamiętam hasła   -   Rejestracja







 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podsumowanie
10-30-2017, 08:58 PM,
Post: #1
Podsumowanie
Yo, coś dłuższego w końcu.

Jeszcze raz chciałbym wspomnieć o evencie na starym, wiele razy zabitym multi 0.3z R2 (w końcu nie jeden już mówił o końcu VC-MP, a ten chuj nadal ma 1hp "jeszcze"). Przede wszystkim liczę na frekwencję - żeby się zebrać, pogadać, pograć. Po za tym będą 2 tdm'y, luźna napierdalanka, wyścig, sumo. Między danymi "zabawami" również coś się znajdzie, czyli tak jak zwykle. Całość odbędzie się 12 listopada o godzinie 19.00. Adres serwera to: 155.133.27.25:5192. Zalecam pograć kilka dni wcześniej, sprawdzić czy nie ma żadnych problemów, bo z tym różnie bywa też, szczególnie na systemach oznaczonym dwiema cyframi (Windows 1zero).


26 października mijały 3 lata od Jesiennego eventu na LU-DM. Był to chyba pierwszy większy event na LU naszej ekipy. Zebrało się wtedy sporo osób. Event z perspektywy czasu uważam za udany, chociaż chwilę po zakończeniu myślałem zupełnie inaczej. Skrypt nie był dopracowany tak jak bym chciał, było to widać nawet na filmiku, który nagrałem podczas tego eventu. Pojawiło się w tamtym okresie też kilka osób, które zagościły u nas na dłużej, nawet z uprawnieniami moderatora i wyżej m.in. TheMaychalPL, JarzabPL czy Fox. Naprawdę był to fajny okres serwera, wszystko dopiero powstawało, nie było dzieciaków psujących multi piszących, że robią to dla ogólnego dobra.


27 października mijało 15 lat od premiery Vice City (na PS2 w USA). Stara gierka się robi już :D


Ostatnio odbył się Turniej Drag organizowany przez Walutę. Frekwencja mogłaby być lepsza, no ale trudno. Pierwsze miejsce zajął Xenon (15.82sek), drugie Piterus (16.284sek) przed Seedem (16.635sek) i Jarząbem (16.829sek). W listopadzie póki co wiadomo, w grudniu pewnie Stubby League. Zobaczymy.


LU-DM Team ponownie z własnym VPS. Pozwoliło to na powrót VC-DM i VC-DM Classic. Szczególnie ten drugi serwer miał dłuższą przerwę i jest to też jeden z powodów, dlaczego akurat na 0.3 organizuje event. Czy LU-DM na LU powróci? Nie, ale mam małe plany z eventem, ale nie wiem czy w tym roku. Na pewno sytuacja na najbliższe miesiące wygląda stabilnie. Pingi spadły, ponieważ serwer w Polsce. Maszyna sporo mocniejsza, więc też nie ma takich lagów, nie powinna się powtórzyć sytuacja, która była na Racing Cup, że połowa graczy nie dojeżdżała do mety, z powodu wieszającego się serwera podczas zapisu statystyk gracza, który wychodził. A co do VPS'a, serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy dołożyli swoją cegiełkę by jakoś to w końcu było.


Sytuacja VC-MP mówi wyraźnie, że na aktualizacje nie ma co liczyć. Liczba graczy spadła tak, że LU ma więcej graczy online cała dobę! Kiedyś było to nie do pomyślenia... a jednak!

[Obrazek: Playerspn_qraahqa.png]

[Obrazek: Playerspn_qraarpp.png]

A tak serio.. uj wie co się dzieje u góry z VC-MP. Dobrze że masterlista jeszcze działa (razem z forum), bo update od maxo padł. Thijn wyskoczył z swoją alternatywą, ale jak rozumiem z nowymi graczami może być szczególnie ciężko. Ściągną przeglądarkę, odpalą i wypluje im błąd, że nie można ściągnąć plików. Może ktoś będzie chciał się pobawić ale większość pewnie od razu odinstaluje, bo nie będzie wiedziało co jest nie tak. Oczywiście normą jest, że devy albo się nie logują, albo nawet nie wiedzą, że coś nie działa.

Więcej na temat niedziałającego ściągania plików tutaj.


VC-DM dostało szereg aktualizacji, wiele poprawek skryptów, które już dawno zastosowałem na LCS-DM. Zostało dodanych też kilka nowych komend, pojazdy (Biplane za dodo, VCPD Wintergreen, oba skonwertowane przez ermaccer'a), naprawiony błąd z crashującym skinem 212. Dokładna lista tutaj:


Tak przypominam tylko, że istnieje coś takiego jak nasza grupa na steamie. Jakby ktoś chciał coś tam rozruszać mocniej to pod tym linkiem. Tak to kontakt głównie discord na ten moment. Do niego odnośnik tutaj.


Ostatnio na kanale Xenona pojawił się stary zwiastun promujący wersję 0.2a VC:MP. W sumie to już relikt przeszłości - pomyśleć, że ludzie cieszyli się kiedyś, że po prostu łódka czy inny garaż działa, a teraz niektórzy oczekują nie wiadomo czego ;d





Jakby ktoś coś miał ciekawego do napisania/stworzenia/cokolwiek to oczywiście zapraszamy. Jesteśmy otwarci na względnie każdą propozycję. Tymczasem papa i do zobaczenia w internetach.



//rww & Piterus

[Obrazek: userbargi_swnashr.gif]

LU-DM/TLB jedzie ci wpierdolić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
10-30-2017, 10:32 PM,
Post: #2
RE: Podsumowanie
Wbiję na evencik. :)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
10-31-2017, 12:26 PM,
Post: #3
RE: Podsumowanie
Co to się stało, że LU ma po 500 graczy? Ktoś coś z hakował znowu, a twórcy mają w dupie wszystko?

To że VCMP wciąż ma w porywach 100 graczy pomimo tych zawirowań z hostingiem uważam i tak za wielki sukces. Jak sam napisałeś, konsolowe VC ma już 15 lat, VCMP zawsze było dwa kroki za konkurencyjnymi multikami z SA, więc nie ma co oczekiwać setek graczy. Póki hosting nie będzie działać to nowi gracze na pewno oleją grę - o ile takowi jeszcze są. Przypominają mi się wszystkie sytuacje, w których ludzie mieli zmodowane VC i plik d3d8.dll, który blokował VCMP. Myślę, że tylko jakieś 10% graczy chciało w ogóle problem naprawić (z czego wśród nich zdecydowana większość pisała tematy na forach zamiast szukać, ale dobra). Sam też wychodzę dziś z podobnego założenia - mam dla siebie wieczorem tą godzinkę, dwie, więc nie chce mi się marnować czasu na kminienie czemu coś nie działa. Chcę gotowego produktu, który jest sprawny (czego w sumie od darmowego VCMP wymagać nie mogę). Tak było u mnie np. z far kri 4, który otrzymałem w wersji cyfrowej z skądśtam. Był jakiś bug, który kraszował grę, zawsze w tym samym miejscu. Coś tam na internecie poczytałem, jakieś wskazówki, ale nic z tego - i gra wylądowała w koszu.

@Xenon skąd masz ten zwiastun 0.2a? Bo jak go oglądałem to nie wiedziałem, czy go widziałem czy też nie :D . Co tam widzimy - pay n spraye, własne mapki, celownik broni - czyli rzeczy, które dopiero od stosunkowo niedawna działają. Czy w 0.2a dodano po raz pierwszy system ammu nation? Był to kompletny niewypał, ale ok. Szkoda, że finalnie coś w tym 0.2a nie zatrybiło i nie mogliśmy wtedy już tworzyć mapek.

Kiedyś ludzie cieszyli się, że w ogóle można grać, ale to naturalna kolej rzeczy, co można było zobaczyć chociażby po multiku do Mafii 1. Najpierw ma coś działać. Potem coś więcej. I gdy już jest jako tako OK, wchodzimy z dodawaniem rzeczy ze singla i skryptowaniem. Pamiętam jak było VCMP 0.3z i jeden jedyny raz zagrałem wtedy w SAMP, nie pamiętam jaka to była wersja. Były komendy od razu z ukośnikiem /, markery, jakiś basemod. A w VCMP mieliśmy wtedy na mniejszości serwerów skryptowanie mIRC. VCMP + mIRC było 100 lat za murzynami w porównaniu do SAMP z możliwościami, a VCMP bez skryptów to już była przepaść (a pomyśleć, że oba projekty miały ten sam początek!). Więc nie wiem jak wy, ale ja cieszę się, że VCMP w końcu zbliżyło się możliwościami do prawdziwych multiplayerów, tylko szkoda, że mi już nie było dane masowe granie w 0.4 - chociaż czasów 0.3z, Polskiej Sceny i zabawnych graczy z klanu ronin chyba bym nie zamienił :) .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
10-31-2017, 12:58 PM,
Post: #4
RE: Podsumowanie
Cytat:Co to się stało, że LU ma po 500 graczy? Ktoś coś z hakował znowu, a twórcy mają w dupie wszystko?

Tak to wygląda obecnie

Cytat:Chcę gotowego produktu, który jest sprawny (czego w sumie od darmowego VCMP wymagać nie mogę).

Play GTA: Vice City like never before — for free.

:)

[Obrazek: sygn_500px.jpg]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
11-01-2017, 10:55 AM,
Post: #5
RE: Podsumowanie
Tego głównego hasła VCMP do dzisiaj nie ogarniam. Rozumiem, że bezsensowne byłoby załatwianie jakiegoś marketingowca, żeby hasło wymyślił... No, ale kurde, zagraj w VC jak nigdy - za darmo?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
11-01-2017, 12:09 PM,
Post: #6
RE: Podsumowanie
To można zrozumieć, że rozdają darmowe VC, pewnie url do pirata, czas na speca od tych spraw..

@Vito

jk

[Obrazek: userbargi_swnashr.gif]

LU-DM/TLB jedzie ci wpierdolić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
11-12-2017, 11:36 PM,
Post: #7
RE: Podsumowanie
Yo, nie będę się rzucał na pisanie nowego newsa, bo i bez przesady.

Dziś miał odbyć się event na VC-DM Classic - no i zasadniczo był, ale bez wątpienia nie wyszedł on tak jak planowaliśmy i jak wszyscy tego oczekiwali. Zjawili się Xenon, Waluta, Kunio, Seed1212, ermaccer, Cement no i ja. W sumie powątpiewam, że wszyscy byli obecni w tym samym czasie, niemniej warto wspomnieć o obecności tych osób - z tego miejsca jeszcze raz dziękuję, że się pojawili, fajnie to o Was świadczy, bo w sumie spodziewałem się jeszcze innych osób. Niestety wyszło tak, że z powodów odgórnych nie mógł być obecny Rww, a i sam serwer nie był przez to dostatecznie dobrze przygotowany. Sytuację próbował uratować Xenon, który odpowiednio dostosowywał mapkę co jednak trochę zajmuje, przez co zaczęliśmy z pewnym poślizgiem. Do tego dało się słyszeć głosy, że niektórzy nie byli zainteresowani klasycznym Deathmatchem, na którym mimo wszystko miało opierać się całe wydarzenie. Po trwającym jakiś czas zamieszaniu i sukcesywnie zmniejszającej się ilości graczy doszliśmy do wniosku, że jednak mija się to z celem. Trochę szkoda, niemniej nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Będziemy wiedzieć co nie zagrało i będzie można to poprawić w teoretycznych późniejszych spotkaniach. Tymczasem 0.3 nadal jest w planach - póki co żeby sobie stało online i kto będzie tam chciał to będzie sobie mógł wbić, kiedy tam chce. Może urodzi się z tego kiedyś jakieś większe granie? Czas pokaże.

Na ten moment tyle.

[Obrazek: sygn_500px.jpg]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości