Nie pamiętam hasła   -   Rejestracja







 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VC-DM 0.3.8 -> VC-DM 0.3.9 = Aktualizacja komend admina
04-27-2016, 08:22 PM,
Post: #1
VC-DM 0.3.8 -> VC-DM 0.3.9 = Aktualizacja komend admina
Dzisiaj wgrałem kolejną drobną aktualizacje na serwer...
  • Zmiany dla graczy:
    • Poprawa drobnego błędu w /l. (27/04/16)
    • Zamiana niezniszczalnej latarni pod Malibu na zniszczalną. (27/04/16)
    • Dodanie kilku brakujących obiektów pod Malibu. (27/04/16)
  • Zmiany dla adminów:
    • Nowe komendy: /ldisarmall, /lfreezeall, /lhealall, /lskinall, /lteamall, /lunfreezeall i /lwepall - wszystkie komendy działają w zasięgu 50m.
    • Przepisanie /ateam i /teamall.
    • Nowa komenda: /setalpha - ustawia przezroczystość skinu gracza (nie działa na skinach Tommiego, oraz dodatkowych (200-211)).
    • Nowe komendy: /lockcmdall i /unlockcmdall - blokuje i odblokowuje komendy każdemu na serwerze.
    • /acmd podzielone na strony.

[Obrazek: userbargi_swnashr.gif]

LU-DM/TLB jedzie ci wpierdolić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
04-28-2016, 03:00 PM,
Post: #2
RE: VC-DM 0.3.8 -> VC-DM 0.3.9 = Aktualizacja komend admina
Pod Malibu jest niezniszczalna lampa? Heh, a to ciekawostka. Człowiek się zawsze dziwi, że po tylu latach jeszcze może się czegoś nowego dowiedzieć.

Mam wątpliwości co do punktu trzeciego. Czy dodałeś obiekty, które są w wersji na PS2, ale nie ma na PC? Jeśli tak, to może nastąpić kolizja, gdyż jest sporo modyfikacji na internecie, które już to dodają, a najpopularniejsza jest bez wątpienia VCLF. Jeśli ktoś z taką modyfikacją wejdzie na serwer, będzie miał zdublowane obiekty.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
04-28-2016, 03:55 PM,
Post: #3
RE: VC-DM 0.3.8 -> VC-DM 0.3.9 = Aktualizacja komend admina
(04-28-2016, 03:00 PM)xNCx napisał(a):  Pod Malibu jest niezniszczalna lampa? Heh, a to ciekawostka. Człowiek się zawsze dziwi, że po tylu latach jeszcze może się czegoś nowego dowiedzieć.

Mam wątpliwości co do punktu trzeciego. Czy dodałeś obiekty, które są w wersji na PS2, ale nie ma na PC? Jeśli tak, to może nastąpić kolizja, gdyż jest sporo modyfikacji na internecie, które już to dodają, a najpopularniejsza jest bez wątpienia VCLF. Jeśli ktoś z taką modyfikacją wejdzie na serwer, będzie miał zdublowane obiekty.

Latarnia pod malibu była dodana przez funkcje CreateObject (wtedy jeszcze nie wiedziałem o tym bugu, a gdy zauważyłem to zapomniałem o tej latarni). A więc dodałem ją przez XML, i wszystko git działa.

A co do modyfikacji typu VCLF, bardzo mało kto ma modyfikacje dodające obiekty na mapie (przynajmniej tutaj).

[Obrazek: userbargi_swnashr.gif]

LU-DM/TLB jedzie ci wpierdolić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
04-28-2016, 06:13 PM,
Post: #4
RE: VC-DM 0.3.8 -> VC-DM 0.3.9 = Aktualizacja komend admina
Heh, szkoda. Myślałem, że ta latarnia cały czas tam była.

Mimo wszystko byłbym ostrożny. W środowisku modderów przyjęło się by nie robić "łatki w łatce" (nie wiem czy dokładnie tak się to nazywa... Ulotne myśli) czyli np. jeśli ktoś stworzy modyfikację, że można wchodzić jako pasażer do samochodu to nie powinien do niej dodawać "widescreen patch", gdyż wówczas może to doprowadzić do błędów i "gryzących się" modyfikacji.

Ja odkryłem VCLF stosunkowo niedawno, ale spodobał mi się z marszu, więc i innym powinien :). Może rozważ, by zarekomendować graczom tę modyfikację zamiast ładować pewne jej elementy do skryptu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
04-28-2016, 07:20 PM,
Post: #5
RE: VC-DM 0.3.8 -> VC-DM 0.3.9 = Aktualizacja komend admina
Ogólnie myślę, że prędzej czy później, modyfikowanie folderu data zostanie zablokowane (ciekawe czy kolizje mapy zablokują, to nie LU że pliki .col są w data/maps tylko w gta3.img). Wiadomo, na pewno będzie sposób aby to obejść (na lu jakiś jest), ale jednak dla przeciętnych osób sposób będzie prawie niedostępny.

Co do VCLF, nie tylko ty, w sumie przypadkowo znalazłem to gdy szukałem innego moda.

[Obrazek: userbargi_swnashr.gif]

LU-DM/TLB jedzie ci wpierdolić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
04-28-2016, 07:49 PM,
Post: #6
RE: VC-DM 0.3.8 -> VC-DM 0.3.9 = Aktualizacja komend admina
Wiesz, można gdybać czy zostanie to zablokowane czy nie. Pamiętam, że gdy byłem jeszcze aktywnym tosterem to zgłaszałem to maxowi, ale ten miał wyjebkę (widział jak łażę po kawałku zmodyfikowanej mapy, napisał swoje słynne "o.o", wytłumaczyłem, że nie zablokował modyfikacji mapy... I tyle). Fakt jest taki, że na dzień dzisiejszy można mapę modyfikować niemal dowolnie i VCLF działa. Jeśli zostanie ta możliwość zablokowana to rzeczywiście "przywracanie" tych rzeczy przez skrypt ma sens. Ale teraz... Twoja decyzja :).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
04-28-2016, 08:24 PM,
Post: #7
RE: VC-DM 0.3.8 -> VC-DM 0.3.9 = Aktualizacja komend admina
W temacie lub nie - najbardziej wkurzająca jest sprawa, że wchodząc na serwer się wszystko ściąga i nie można tego jakoś zbytnio zabezpieczyć przez co takie podpieprzanie mapy/skryptu/czegokolwiek jest stosunkowo zbyt łatwe.

[Obrazek: sygn_500px.jpg]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości