Nie pamiętam hasła   -   Rejestracja







 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zbliża się wrzesień...
08-28-2017, 07:37 PM,
Post: #1
Zbliża się wrzesień...
...kończy się lato, a wraz z nim wakacje. Oczywiście nie dla wszystkich - studenci mają jeszcze miesiąc, a niektórych nawet i to ominęło, bo już znacznie inaczej działa ich kalendarz. Wbrew pozorom był to dość ciężki okres dla naszej społeczności. Zbiegł się z różnymi zawirowaniami stąd aktywność może nie była taka jakiej mogło się oczekiwać. Przejdźmy jednak do chwili obecnej.

Wczoraj zakończył się Racing Cup organizowany przez Vandiego. Ogólnie czasowo odbył się on z pewnym poślizgiem, niemniej udało się nam ukończyć wszystkie zaplanowane wyścigi. Towarzyszyły im niemałe emocje, bo i przeciwności było niestety co niemiara - mówię tu głównie o lagach, bo reszta wynikała raczej z różnych, nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Może inaczej - dobrze było też mieć trochę szczęścia podczas tego turnieju, jeśli się chciało zająć jakąś wyższą lokatę. Całość wygrał Cement, który na przestrzeni wszystkich wyścigów wypracował sobie naprawdę mocną pozycję i wybronił się jako najlepszy kierowca w społeczności. Miejsce drugie zajął Szachu (fajnie, że wróciłeś z nieaktywności), a trzecie miejsce zająłem ja - Piterus. Po szczegóły zapraszam do tematów Vandiego na forum - wkrótce powinny się pojawić tam wszystkie niezbędne informacje. Dla samego Vandiego ślę z tego miejsca oczywiście oficjalnie podziękowania, bo odwalił naprawdę kawał dobrej roboty.

Jeśli chodzi o najbliższe turnieje to być może następne w kolejce będzie Liberty City Games 2017 organizowane przez Genesisa - czy faktycznie, czas pokaże. Na grudzień planuję kolejną edycję Stubby League, ale do tego to jeszcze dużo czasu, więc nic pewnego. Możliwe, że w międzyczasie uda się zorganizować też jakiś większy event - w sumie dawno nie było. Jakby ktoś miał jakieś inne pomysły i chciałby się podjąć ich realizacji to zapraszam do współpracy.

Wgl zaktualizowałem trochę temat z historią LU-DM. Jak ktoś ma jeszcze jakieś sugestie co tam trzeba dodać to pisać. Zachęcam również do udzielania się na pomoc - jak już w sumie gdzieś pisałem, macie praktycznie wolną rękę w tworzeniu tematów. Niech forum to stanie się ostroją tej społeczności, niech żyje i służy wam do czegokolwiek tam sobie wymyślicie.



Dziś z ciekawości wbiłem na stronę moro (ta, mam dostęp) i przeglądając moje stare wpisy pomyślałem, czemu by nie odnieść się do nich z pewnej już perspektywy czasu. Postaram się polecieć jakoś bardziej chronologicznie.

Cytat:- Deweloperzy VCMP i LU (Liberty Unleashed) nawiązali ze sobą obustronną współpracę odnoście prowadzonych przez siebie projektów. Zarówno jedni jaki i drudzy mają dostęp do kodu źródłowego prowadzonych wzajemnie tytułów, dzielą się doświadczeniami i czynnie poprawiają crashe co na pewno przyspiesza pracę nad wprowadzeniem nowszych wersji klientów. Fani obydwu tytułów czekają z niecierpliwością. Ja piszę się na to i to xD

3 sierpień 2013

Ta, jasne :D Dziś o ile VC:MP żyje sobie całkiem nieźle (ostatni update 7 czerwca, w chwili pisania wpisu nawet 162 osób online, wow!) i można powiedzieć, że wyszła z tamtego okresu w miarę obronną ręką, tak nie można powiedzieć tego samego o LU. Ostatnia poprawka 14 czerwca 2016 (wycofująca wsparcie dla systemu XP) praktycznie dobiła tylko tamtejszą społeczność - 7 osób online w momencie pisania to i tak jakiś ewenement i wyjątkowo dobry wynik. Ogólnie LU zaliczyło potężny regres. W pewnym momencie mieliśmy z tamtym multi naprawdę niezłe nadzieje, w końcu był tam także nasz serwer i całkiem nieźle sobie radził, ba, według niektórych był to złoty okres naszej społeczności. Dziś już raczej mało kto chciałby tam wrócić, a grę tam traktuje się jedynie w kategoriach ciekawostki.

Cytat:Wrzesień - czas powrotów do szkół, uczelni, pracy i innych zajęć z wakacyjnego urlopu. Wszystko to od nowa musi wejść w swój rytm jak to zawsze o tej porze roku.

Na pewno wydarzeniem jesieni w świecie gier będzie wydanie GTA V (Przypominam 17 września). Co róż dostajemy nowe informacje na temat tej gry, jesteśmy zasypywani różnymi nowymi screenami/trailerami. Martwi mnie jedynie rozbieżność wersji do kupienia za różne ceny i tak np: wersja ze sterowcem jest już droższa od standardowej, wersja z poprawionymi umiejętnościami głównych postaci jeszcze bardziej, z dodatkową mapką, czapką, szalikiem etc. i tak można w koło tylko po to, by gierka generowała jak największy zysk z gadżetów lub dodatków w grze. Czy to dobre dla przeciętnego gracza ? Na razie sprawdzą to tylko gracze konsol, na wersję PC przyjdzie nam jeszcze poczekać. Mimo że świat realny to nie Vice City ale podobnie jak tam nakręca go biznes.

wrzesień 03 2013

Nie wiem skąd wziąłem te info o różnych wersjach, bo różnica była jedynie na starej i nowej generacji, tak w sumie trafiłem z tematem DLC. Co prawda dotyczy to jedynie GTA Online, ale jednak. Na dziś dzień, te parę lat później, GTA V nadal się świetnie trzyma i nic nie wskazuje by w najbliższym czasie miało się to zmienić.

Cytat:Ostatnimi czasy powrotowi serwera moro public towarzyszyły naprawdę skrajne emocje. Na początku października, kiedy to jeden z graczy zadeklarował opłatę na rok była wielka radość z powrotu, potem irytujące czekanie, które trwało około miesiąca, w końcu złość, bo opłata okazała się fiaskiem. I pewnie ten nastrój utrzymywał by się nadal, gdyby nie pewien teleinformatyk, który okazał się wybawieniem z całej tej sytuacji.

październik 03 2013

:DD

Cytat:Ogólnie chciałbym wyróżnić i pochwalić eXe^ i rwwpl za to, że mimo serwera offline grają także na innych serwerach i są gotowi zagrać w każdej chwili gdy tego potrzeba. Najlepszym przykładem był dzisiejszy minisparing z klanem PS (w składzie z Madmaxem, Mariu22Sem i Maxverem), który wygraliśmy 10-4. Gratki dla nas :> CW było nieoficjalne także wynik nie wędruje do tabeli.

maj 28 2014

Szkoda że sytuacja klanowa w Polsce wygląda obecnie jak wygląda. Na dobrą sprawę nie ma obecnie już żadnego polskiego klanu. Osobiście pocieszam się, że u nas istnieje coś takiego jak LU-DM Team, czyli nasza społeczność, która śmiało można traktować się jako coś w rodzaju klanu pod względem relacji i ogólnie wspólnego grania w internecie. Wszystkich oczywiście zapraszamy - im więcej nas tym lepiej.


Cytat:To prawda, że w obecnej wersji możemy nawalić innowacji o jakich się nam nie śniło, ale wbrew pozorom nie wszyscy je tak znów wykorzystują, a nawet jeśli to zwykle raczej ze smakiem (albo tylko ja na takie wbijam). Serwerów z inną mapką niż standardowa masz ile? Dwa? Trzy? Raczej nie więcej.
VC:MP 0.4 to dalej to samo multi tylko mocno przypudrowane i albo mówimy spoko i gramy czym jest albo nie. Też narzekałem, wiem, ale co to da? Każdy ma przecież wybór czy chce grać i jednak spora część gra. Aby tylko społeczność była - reszta to znacznie mniejszy problem.

wrzesień 17 2016

Osobiście załapałem się na moment, kiedy pojawiły się pierwsze publiczne poważne testy 0.4 w okolicach tam 2012/13 roku i naprawdę różne były oczekiwania wtedy względem mitycznej wersji. Szczerze, nie byłem do niej przekonany także i ja - głównie dlatego, że mi najzwyczajniej nie działała jak powinna. Dziś już jednak nie podchodzę do tego tak emocjonalnie. Z czasem, gdy 0.4 stało się już standardem, a 0.3 zostało wyłączone, ludzie po prostu grają w to co mają. W sumie mogę jedynie powielić powyższy komentarz - z jakiegoś powodu nadal tu jesteśmy. Najważniejsze żeby dalej istniała społeczność, a na czym przyjdzie nam grać to już tam drugorzędna kwestia.



Mam świadomość tego, że nie będziemy cały czas grać w VC:MP, że niektórym własna droga z tym multi się już powoli rozjeżdża. Wiele osób będzie pisało w tym roku matury, stąd wiem sam po sobie, że może być to ciężki okres do grania, później też nie wiadomo jak to wyjdzie. Chciałbym jednak żeby ten kontakt między graczami nadal był, czy to tu czy gdzieś indziej, w innych grach powiedzmy czy na jakiś komunikatorach. Oczywiście liczę, że cały czas trzonem będzie jednak to multi - będę się starał, żeby chociaż najprostszy serwer cały czas stał, chociaż te VC:DM, żeby można było wbić od czasu do czasu, bo wydaje mi się, że czeka nas jeszcze niejedno większe spotkanie w słonecznym Vice City czy też w brudnym Liberty City. A może niektórzy spotkają się w Los Santos? A może jeszcze gdzieś indziej? Kto wie.

Pozdrawiam.

[Obrazek: DpxRW.png]

[Obrazek: 5ZlRN9z.png]

[Obrazek: XJCs0D.png]

[Obrazek: vsRVM6Yju.jpg]




[Obrazek: sygn_500px.jpg]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
09-02-2017, 01:02 PM,
Post: #2
RE: Zbliża się wrzesień...
Wiecie co jest ciekawe? Gdy 9 lat temu dołączyłem do Polskiej Sceny VCMP, też był (na 99% - skleroza nie boli) podobny nius, że wakacje się kończą, teraz nie będzie tyle czasu na granie co wcześniej itp. itd. 9 lat minęło i co? Wciąż na koniec sierpnia pojawiają się na stronach związanych z polską społecznością VCMP wiadomości podsumowujące wakacyjne granie i zapowiadające rok szkolny. Do czego zmierzam - przez te 9 lat cały czas wokół VCMP skupia się młoda społeczność, która jest regularnie zasilana nowymi twarzami i to jest dla mnie pewnego rodzaju fenomenem. Co zachęca gracza, by wejść w świat multi VC, kiedy GTA VC na tle innych gier jest emerytem, a VCMP wciąż jest dwa kroki z tyłu za SAMP i MTASA? Nie potrafię na to odpowiedzieć.

Co do komentarzy ze strony moro, to jak już stwierdziliśmy, nostalgia zawsze na propsie :) .

1. LU i VCMP - niech mi ktoś przypomni, czy LU na tej fuzji skorzystało w jakikolwiek sposób? Bo to, że programiści tego multi do VCMP się wtrącali (jeszcze przed fuzją) nie ulega wątpliwości. Ogólnie rzecz biorąc LU jest przykładem, jak nie należy prowadzić projektu na większą skalę. Podłoże miało świetne, jedynie leciwe MTA:III do grania z innymi przez sieć, więc wystarczyło tylko stworzyć dopracowany multi z naciskiem na synchronizację i podstawowe skryptowanie (tak jak to było zresztą w 0.3z). Ludzie wyczekiwali takiego multiplayera, a prace się niemiłosiernie przeciągały, zastoje... Ale w końcu gra ujrzała światło dzienne, za późno, ale frekwencja była chyba i tak przyzwoita. Tylko potem szli na równi pochyłej przez kolejne zaniedbania i teraz gra stoi w kropce.

2. GTA 5 trzyma się świetnie, czy tryb online? Rockstar mocno ciśnie w tym kierunku, bo mikropłatności to tak naprawdę rzeka pieniędzy nie do wyczerpania. I póki się to nie zmieni wątpię, żebyśmy zobaczyli GTA 6. Swoją drogą po ukończeniu fabuły GTA 5 ani razu nie wracałem do gry. Jestem jedyny?

3. Problem z przejściem 0.3 -> 0.4 był taki, że w 0.4 synchronizacja odbiegała jakościowo od tej z wersji R2. Nie wiem, jak to wygląda obecnie, bo już dawno nie grałem, chciałbym jednak zauważyć, jak skutecznym sposobem jest wciskanie na siłę podczas gdy alternatywy brak. Wyłączono serwery 0.3 - chcesz grać to instaluj 0.4 albo spadaj. Taktyka się sprawdza. Podobnie jest na YT, które co jakiś czas zmienia wygląd i funkcjonalności, zawsze na gorsze, ale wobec braku innego serwisu wideo z prawdziwego zdarzenia, ludzie tak samo nie mają wyboru - zostajesz albo spadówa. Martwi mnie takie podejście osób u władzy, ale kto monopoliście zabroni...

Dla wszystkich, którzy wrócili do szkół - powodzenia w nadchodzącym roku, zdajcie przedmioty najlepiej jak potraficie i z głową planujcie kolejne lata :).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
09-02-2017, 03:13 PM,
Post: #3
RE: Zbliża się wrzesień...
(09-02-2017, 01:02 PM)xNCx napisał(a):  (...) tryb online? Rockstar mocno ciśnie w tym kierunku, bo mikropłatności to tak naprawdę rzeka pieniędzy nie do wyczerpania. I póki się to nie zmieni wątpię, żebyśmy zobaczyli GTA 6.

Po prostu nie umiem przejść wobec tego komentarza po cichu. Jedyne mikropłatności jakie można spotkać na GTA Online to karty Shark, które są tak kosztowne (co za tym idzie nieopłacalne), że mało kto z nich korzysta. A przynajmniej nie spotkałem się z kupnem kart u nikogo z kim grałem, a uwierzcie, że trochę tych grup i osób się przewinęło. Ludzie wolą zaryzykować banem i cheatować sobie gotówkę, niż wydać $200 na pieniądze, jakie można grając zarobić w około 10 godzin intensywnej rozgrywki z przyjaciółmi. Tak, $200. Poza tymi naturalnie nieobowiązkowymi i nieopłacalnymi kartami, które w żaden sposób nie kuszą i są wręcz ukryte w czeluściach menu nie spotykamy się z żadnymi, przepraszam za sformułowanie, pierdolonymi głupotkami, jak malowania do broni czy gównodające jakieś ubrania za dolary z rzeczywistości, jak to w multiplayerowych grach jest widoczne. Aktualizacje wychodzą nieustannie, mniejsze i większe minimum raz na kwartał nieprzerwalnie od premiery GTA Online. Wszystkie one są darmowe. Ale to nie jest tak, że wszyscy ludzie z Rockstar Games siedzą tylko nad GTA Online. W ogóle nie mam pewności czy ktokolwiek na globie myśli w ten sposób, bo wątpię. A tezy zakładające, że "kolejnej części GTA szybko nie zobaczymy, bo GTA Online" są delikatnym językiem pisząc...naiwne. Oj, bardzo naiwne. Pomijam totalnie kwestię coraz większej niecierpliwości ze strony cepów, którzy jojczą na fanpage GTA, że "nic nie robią tylko dodają nowe tryby hurr durr gta 6 byście wydali hurr durr głupie aktualizacje tylko" - tego się nie da skomentować, ale wpływ na politykę Rockstara na pewno mieć będzie ;)

[Obrazek: Z5y0vUN.png]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
09-02-2017, 06:44 PM,
Post: #4
RE: Zbliża się wrzesień...
Skoro więc nie mikropłatności, to jak GTA Online zarobiło ponad miliard dolarów?

https://www.tweaktown.com/news/58516/gta-online-earned-1-09-billion-analyst-firm/index.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
09-02-2017, 09:13 PM, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-02-2017, 09:23 PM przez Szachu.)
Post: #5
RE: Zbliża się wrzesień...
Proste, Take Two sprzedało już 80mln kopii gry, powiedzmy że 3/4 graczy zagrało w tryb online, a karty Shark (te najtańsze za 2,99$) choć raz kupiła 1/10
80*0,75=60
60*0,10=6
6 000 000*2,99=~18mln

a teraz podobnie z najdroższą za 99,99$

6 000 000*99,99 =~600mln

Liczba grających i kupujących te karty jest pewnie większa, a i pewnie kupują tych kart więcej niż jedna, więc 1mld$ zarobionych na samych GTA$ jest logiczna.

Druga sprawa jest taka, że nikt nie wciska ci tych kart, tylko od ciebie zależy czy chcesz cały dzień nabijać $, czy jednak wolisz zapłacić i mieć już kasę bez wysiłku.

Co do Rockstara który rzekomo się skupia tylko i wyłącznie na GTAO, no to nie, teraz pracują nad dokończeniem RDR2, a ostatnio były przecieki projektów koncepcyjnych Bully 2 oraz Agent.

[Obrazek: 76561198147829452.png][Obrazek: AddFriend.png]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
09-17-2017, 08:27 PM,
Post: #6
RE: Zbliża się wrzesień...
Dobry materiał na ten temat:




[Obrazek: sygn_500px.jpg]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości