Nie pamiętam hasła   -   Rejestracja







 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kwiecień 2019
04-22-2019, 01:59 AM,
Post: #1
Kwiecień 2019
Nie wiedziałem jak zatytułować, postanowiłem oryginalnie.

2 dni temu nasza społeczność obchodziła mało huczne 5 lat (event się odbędzie, tylko nie teraz). Cieszę się, że to jakoś się rozwinęło. Zauważyłem ostatnio powroty dawniejszych graczy, chociażby na discorda, żeby poczytać i ewentualnie popisać z nami. Jeżeli również chciałbyś dołączyć, kliknij -> https://discord.gg/PFwem6J Każdy mile widziany. Sto lat LU-DM!

Prawdopodobnie, ta strona, a dokładnie przygoda z mybb dobiega końca. Mam pewne plany na wakacje, żeby przerobić stronę pod wordpressa. Może nie dokładnie tak samo, jak strona Stoka i jego serwera na wzór MTA na LU. Jak to wyjdzie, zobaczymy, wydaje mi się, że będzie to jeden z lepszych ruchów, ponieważ ta strona trochę irytuje już, to był zły pomysł, czasem myślę że na starym, daleko odbiegającym od współczesnych standardów EF jakoś to było przejrzyściej.

Jak co kwiecień, Stormeus powrócił, aktualizuje klienta, planuje jedną aktualizację, która nieco może pomóc zagranicznym wejść na LCS-DM, jednak chyba nie mogę nic więcej napisać. Chociaż widziałem na forum, że sam o tym pisał. Na razie z tym są małe problemy, ale pewnie na dniach wyjdzie aktualizacja 04rel007? Po za tym, nic ciekawego chyba na VC-MP się nie dzieje.

Mi za to spodobał się projekt z IV-DM. Mimo że z graczami tam podobnie jak na LU, synchronizacja nie powala, jakoś fajnie mi się tam wszystko robi. Staram się nie popełniać tych samych błędów, które robiłem na poprzednich serwerach. Skryptowanie tam jest w innym języku niż na VC-MP/LU, więc czasami chwile to trwa, zanim ogarnę co jak gdzie. Dzięki kontaktowi z developerem IV-MP, do multi zostało wprowadzone kilka zmian, oczywiście na + dla serwera. Była również mowa o wydaniu oficjalnej aktualizacji, miała być tydzień temu, do tej pory cisza. Ja za to skompletowałem listę sugestii i błędów w jednym temacie, na ich forum i liczę że coś z tego zrobią. Nie ma co się oszukiwać, wiadomo jakie mają podejście do multi, ale jednak fajnie, że wgl chce im się. Bo był moment, że co weekend wydawali poprawki, na moją prośbę w sumie, może już mają mnie dosyć? <bywa>
Sam serwer jest ubierany w podstawy, takie jak rozmieszczanie pojazdów na mapie, rozbudowywanie podstawowych komend, do jakiegokolwiek funkcjonowania serwera. Na serwerze nawet nie ma za specjalnie komend admina (po za zmianą czas i pogody, którą każdy może zmienić, kto zna cmd). Nie było jeszcze sytuacji, żebym potrzebował kogoś kickować. Z kontami, rejestracją itd... się nie spieszę, nie jest to na tą chwilę najważniejsza rzecz, która trzeba wykonać. Jak skrypt będzie już dobrze siedział, to przynajmniej będę miał pewność że do kont nie wpadną jakieś dziwne, testowe wartości, tylko wszystko będzie działać prawidłowo. Btw. dzisiaj na serwerze grało 7 graczy (ja wiem, powalająca liczba, ale tam to nie jest tak mało), na dodatek każdy walczył ze sobą. Zostałem również oskarżony o haxy, a ja tylko strzelam przed gracza...

Jeżeli ktoś byłby chętny zagrać, potrzebne jest GTA:EFLC i multi (oraz przynajmniej windows 7, bo nowy vc++).





Ps. dawno nic tu nie pisałem.

[Obrazek: userbargi_swnashr.gif]

LU-DM/TLB jedzie ci wpierdolić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
04-25-2019, 11:00 PM,
Post: #2
RE: Kwiecień 2019
Pamiętam prace nad stroną w 2015 roku, trwały chyba z miesiąc wliczając przerabianie stylu pod GTA3 zarówno kolorystykę jak i wszystkie ikony, masa pracy, z której byliśmy dumni. Na pewno nigdy nie nazwę przejścia na MyBB złym pomysłem, był to zajebiście długi krok do przodu (stary, odbiegający od współczesnych standardów EF był zaprawdę taki, to był styl 00's - pod GTA może i grało, ale sama strona wyglądała chaotycznie, a forum w ogóle nie zachęcało). Nie wiem, czy strona jako tako ma rację bytu, w latach dwudziestych spodziewam się jeszcze większej marginalizacji stron/forum, natomiast zamiast tego warto przeprojektować Discorda, aby pewne informacje znajdowały się właśnie tam.

Powodzenia z przejściem na nowsze GTA, to zawsze krok naprzód i to dobrze, że tak się właśnie dzieje.

[Obrazek: Z5y0vUN.png]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
04-26-2019, 01:25 PM,
Post: #3
RE: Kwiecień 2019
Tylko po przeprowadzce proszę postaraj się zachować całą zapisaną tutaj treść. Kiedyś z kolegą przerabialiśmy stronę pod wordpressa (buszowanie w baza danych) i szczerze nie jest to jakieś mega skomplikowane. Robiłem to tak, że eksportowałem dane z poprzedniej strony do excela, tam modyfikowałem jak leci i dostosowałem układ pod wordpressa, a następnie wgrałem z powrotem. Po n-próbach wszystko śmigało i na pewno lepiej tak, niż wykasować wszystko i zacząć od nowa.

A skoro o GTA EFLC mowa
[Obrazek: J6upDf2.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
04-26-2019, 01:36 PM,
Post: #4
RE: Kwiecień 2019
Podobnie jak Genesis nie traktowałbym przejścia z Fusiona na obecną stronę w kategoriach błędu - wtedy był to dla nas przeskok, a to normalne że rzeczy się z czasem dezaktualizują jak widzimy to w przypadku for i miałoby to miejsce zarówno na obecnej jak i poprzedniej wersji forum. Też strona, forum, jak zwał, powinna być przede wszystkim głównym miejscem archiwizacji "rzeczy" tj. wyników, zdjęć, newsów i tego żaden Discord nie zastąpi, który o ile jest świetny w doraźnym użyciu jest przede wszystkim komunikatorem i niektórych rzeczy się tam nie przeskoczy. Co do kolejnego przejścia jestem dość sceptyczny, ale wszystko zależy od koncepcji i tego czy faktycznie nowa strona realnie coś da poza tym, że po prostu będzie to nowy silnik i na ile nie ucierpi to co mamy już obecnie.

O urodzinach LU-DM Kunio ostatnio napisał parę słów to odsyłam też do niego.

Edit: NC twój egzemplarz to przy okazji fajna pamiątka przede wszystkim, bo o ile pamiętam to ta wygrana ;)

[Obrazek: sygn_500px.jpg]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
05-03-2019, 11:38 PM,
Post: #5
RE: Kwiecień 2019
EF nie jest złym CMSem o ile się w niego włoży sporo pracy (głównie grzebanie w bazie danych i pisanie w php ). Pomimo tego od początku odradzałem zakładanie strony w tym CMSie np. Piterusowi. Zrobił jak zrobił. Bardzo żałuję że niekiedy nie ma dostępu do jakiegoś sensownego firewalla gdzie by można było banować boty i niechcianych użytkowników np. na numer clienta tak jak ma to miejsce w VC-MP 0.4. Ale chyba to jest tylko moje osobiste doświadczenie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
05-10-2019, 08:34 PM,
Post: #6
RE: Kwiecień 2019
Wacek, EF nie był złym CMSem. W okolicach lat 2005-2010 był naprawdę potężnym narzędziem, podczas gdy na lekcjach informatyki co najwyżej liznęło się coś o HTML i tworzyło się jakieś proste strony, które trzeba było wgrywać przez FTP, tak EF pozwalał mieć redagowane newsy, fora i system artykułów czy download. Super sprawa.

Problem jest niestety taki, że czasy się zmieniają, a co za tym idzie, same oczekiwania co do stron internetowych również. EF niestety został porzucony, a jego oryginał, czyli PHP Fusion, też zaczął miewać problemy w analogicznym czasie (po tym jak główny koleś projektu umarł). Tak czy inaczej, podejście do tworzenia stron internetowych się zmieniało, a EF / PHPF stały w miejscu. Trzeba było po prostu przeskoczyć na coś innego, bo inaczej sprawa wyglądałaby coraz gorzej (nie wspominając już o wirusach, Gudio tylko na chwilę uruchomił kiedyś starą stronę AoD na EF, link nie był nigdzie rozgłaszany, a nagle zaczęły włazić spam boty i wirusy!).

Jak być może niektórzy pamiętają, moja pierwsza strona internetowa była postawiona na skrypcie bloga o nazwie Nucleus. Nie pamiętam już jak się na nim pracowało, ale chciałem po prostu wybrać coś innego, niż to co wszyscy. Znaleźć jakąś fajną, niszową alternatywę. O ile na początku było super, tak z czasem zaczęły wywalać błędy i bardzo mało było też wtyczek. Wyglądało to coraz gorzej i postanowiłem przeskoczyć na Wordpressa, czyli... zaprzeczyć mojej myśli o szukaniu niszy. I jakoś mimo wszystko nie żałuję, bo WP jest cały czas aktualizowany bez rozwalania tego, co mam ustawione, a liczba dodatków, które ktoś napisał i włączam kilkoma kliknięciami, jest po prostu niesamowita.

TL;DR nie gadaj, że doradzałeś coś Piterusowi, bo siedzenie dalej na EF można przyrównać do jeżdżenia maluchem dzisiaj. Niby jeździ, ale jakoś odstaje od wszystkich dookoła, a problemów z nim co nie miara.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
05-10-2019, 10:50 PM,
Post: #7
RE: Kwiecień 2019
Generalnie początki mojej strony, czyli wtedy jeszcze gtaviceclub to też osobna historia. Pewne rzeczy najzwyczajniej na stronę moro nie pasowały to pomyślałem/pomyśleliśmy, że może warto założyć coś osobnego. Fusion wtedy był dla mnie najbardziej sensownym wyborem - tak naprawdę był to jedyny CMS, który jako tako ogarniałem (czyt. znałem), a nie chciałem jakoś nic nowego na start - to był 2013 rok tak dla kontekstu, nie znałem się na takich rzeczach, jedynie HTML ogarniałem jakieś proste użycie, a też wtedy ja nie byłem jakoś mega wymagający. Przy drugim podejściu do strony, czyli plus minus 2016, powrót do Fusiona nie miałby już kompletnie sensu, a i po prostu o ile to jeszcze jako tako pasowało do VC:MP i pochodnych, bo tak się utarło, że tu Fusiona sporo, tak gdzie ja odbiegłem już kompletnie tematyką no to nie, nie tędy droga - z resztą Wordpress był dla mnie i tak błogosławieństwem później, bo przydał mi się i zawodowo, a i teraz nie wyobrażam sobie przesiadki na nic innego. Joomlą się bawiłem na studiach chociażby to gdzie, w życiu, ale generalnie i tak plus, że poznałem to chociaż trochę.

[Obrazek: sygn_500px.jpg]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
05-11-2019, 02:18 AM, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-11-2019, 02:20 AM przez Stoku.)
Post: #8
RE: Kwiecień 2019
Tak samo jak NC, uważam że w przypadku przeniesienia na WP , trzeba włożyć trochę wysiłku w migrację zasobów obecnej strony, żeby nic, co jest tu zapisane nie umknęło. To jest ważne. Tak samo jak dodanie kompletnych wyników z ostatnich lig i logów (AK i racing cup).

Poza tym za przesiadką na WP jestem bardzo za, ponieważ jego silnik jest elastyczny, edytowalny i wiele rzeczy można zrobić lepiej, a przede wszystkim dopasowuje się do najnowszych standardów. Dodatkowo jest dostosowane do różnych urządzeń, kiedy mybb na urządzeniach mobilnych już kuleje i nie jest zbyt przyjazne w obsłudze. W WP dużo pluginów, aktualizacji, ustawień, więc ma większą przyszłość, bo jest też user friendly.

W razie czego służę pomocą w tym zabiegu. Chetnie pomogę w migracji i przygotowaniach. Sto lat!

[Obrazek: 350x20_FFFFFF_FFFFFF_000000_000000.png]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
05-11-2019, 10:35 PM,
Post: #9
RE: Kwiecień 2019
NC po pierwsze nie doradzałem a odradzałem Piterusowi a to jest różnica. Po drugie ViceClub jest i był jego niezależnym tworem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości