Nie pamiętam hasła   -   Rejestracja







 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak dla mnie to tu jest koniec
07-14-2019, 04:13 PM,
Post: #1
Jak dla mnie to tu jest koniec
To nie znaczy, że to koniec LU-DM. W każdym razie, ja odchodzę z tego projektu, powodów jest w sumie parę. Po prostu, zauważyłem to razem z Piterusem, że każdy jakoś tak obojętnie traktuje to, co się mówi. Jedynie Bujzal przestał wstawiać te swoje sh!ty (sorry no, taka prawda). Ten Discord (kanał LU-DM) nie był już takim małym serwerkiem, jak na początku, więc pewne zasady się pozmieniały, przez to nasze podejścia również. Po prostu jak już zobaczyłem filmik o kurczakach (Kunio będzie wiedział o czym mówię), to stwierdziłem, że marnowanie czasu, tłumaczenia czy czegokolwiek po prostu nie ma sensu. Sam mam mało czasu, żeby coś tu robić, ale starałem się jakoś to utrzymać, żeby coś się działo, istniało. Ale szczerze, już też mam wyjebane na to.

Inna sprawa, fajnie, poznałem fajnych ludzi przez te 5 lat, sporo się ciekawych rzeczy dowiedziałem o GTA i nie tylko, poniekąd jakieś podstawy programowania znam, dowiedziałem się jak niektóre rzeczy działają i umiem skorzystać z wielu rzeczy, których nie umiałem 5 lat temu. Jeszcze pewnie mógłbym wymienić kilka "osiągnięć", bo 6 lat temu by chyba ktoś wyśmiał mnie, że będę prowadził swój serwer i że wgl odniesie jakiekolwiek sukcesy.

Po za tym, nie widzę sensu ciągnąć trupa. Całkowicie straciłem poczucie klimatu, który był na początku. Po prostu teraz jak wbijałem, to żeby popisać z kimś, już nawet nikt ze sobą nie walczył. Po prostu, dawno temu wyrośliśmy z tej gry. Serwery były bo były, ale wiele się na nich nie działo, w jakiś tam sposób też byliśmy aktywni za granicą.

W każdym razie, chciałbym wszystkim podziękować za wiele chwil spędzonych przez kabelek, za każdy dobry wkład w rozwój serwera, za to że byliście, niektórzy od początku można powiedzieć do teraz. Nie będę wymieniał nicków, bo to podziękowania dla wszystkich, nie konkretnych osób.

Nie mam ochoty się nawet bardziej rozpisywać.

//rww

---------------------------------

W razie by ktoś komentarzy nie czytał:

Cytat:Wstrzymajcie się z komentarzami i opiniami póki co do czasu wyjaśnienia rzeczy tu.

Ja, jakby nie patrzeć również owner, nie odchodzę jak coś. Reszta do wyjaśnienia.

Piterus.


---------------------------------

18 lipca 2019 noc

Parę dni później może wypadałoby zabrać jakoś wyraźniej głos w sprawie tego wszystkiego co ostatnio tu zaszło.. tyle że w sumie co tu napisać? Wbrew pozorom to pytanie zadaje sobie już nie pierwszy raz, bo różnych "afer" czy jak tam zwał w VC:MP czy pochodnym przeżyłem naprawdę sporo i szczerze z biegiem czasu coraz bardziej widzę malejący ich sens. Z drugiej strony może to taka domena grania w jakiekolwiek multi, czy generalnie funkcjonowania w społeczeństwie, gdzie siłą rzeczy dochodzi do różnych spięć i są one jakby wpisane w funkcjonowanie danej rzeczy i też może nie ma co aż tak ich kwestionować. Jesteśmy ludźmi co nie, nie żyjemy w utopii, wiemy jak działa Internet.

Dla kontekstu - w ubiegłą niedzielę traf chciał, że na naszym discordzie, który stał się poniekąd osią naszej społeczności (w sumie pisałem to już nie raz), znalazło się coś co znaleźć się nie powinno. Traf też chciał, że ostatnio była rozmowa na ten temat, z resztą nie jeden raz, że jeśli chcemy trzymać jakiś poziom na tym komunikatorze to niektóre rzeczy tam lądować nie powinny i wszyscy powinni na to reagować na zasadzie kontroli czy samokontroli. Mówiliśmy to wielokrotnie i efekt był różny, zależy od przypadku. Temat ten wracał przy różnych okazjach - z resztą siłą rzeczy musiał wracać, na discordzie pojawiały się i pojawiają nadal różne, często nowe osoby, koledzy kolegów i przekrój treści jakie wrzucają jest naprawdę szeroki. Po wstawieniu kolejnego, jak to określono, sh!tu, Rww uznał, że to już za dużo, że pałka się przegła i zareagował jak zareagował - wyżej macie z resztą co napisał, wyszedł także z discorda plus zostały wyłączone nasze serwery. Wyszedł również Kunio, w sumie też ma to związek. Ten akurat wrócił, Rww jak do tej pory nie, ale też nie przepadł na amen jeśli ktoś o to pyta. Tyle powinno wam wystarczyć.

W pewnym sensie rozumiem Rww, sam wielokrotnie podejmowałem temat, że nie podobają mi się niektóre rzeczy czy tematy na tym discordzie, a jakby nie patrzeć, to przede wszystkim my mamy czuć się tam dobrze i nie, nie mam na myśli że wszyscy inni nagle nie czy tam wywalone w nich, bo ich samopoczucie to również bardzo ważny element budowania społeczności, ale chodzi mi bardziej o kwestię żebyśmy my tworząc "coś" tu czuli się dobrze z efektem jaki z tego wychodzi. Spraw jednak moim zdaniem nie załatwia się w ten sposób i jakkolwiek ktoś może mi zarzucić tu różne pauzy to w sumie nie zdecydowałem się (i obym nie miał okazji w takich okolicznościach) zamykać czegoś z czym człowiek jest w jakimś stopniu mocno związany i w co włożyło się dużo wysiłku praktycznie z dnia na dzień. Nie trafia do mnie też argument o trupie, bo sytuacja jakoś szczególnie się nie zmieniła w ostatnim czasie, z resztą ja np. już dawno przestałem być tu stricte dla gry (gra się i w inne ewentualnie z resztą), a dla społeczności właśnie. No może też trochę dla radia, wiecie, Flash FM ponad wszystko, te sprawy.

Żarty na bok. Trochę konkretów.

Oczywiście cały czas zakładam, że Rww wróci, że to tylko taka reakcja, emocje, że cały ten news, zarówno moje jak i jego słowa pójdą w niepamięć, gorąco go do tego zachęcam. Fakty są jednak takie, że przedstawienie powinno (musi?) trwać nadal i ja jako drugi właściciel muszę trochę zadziałać, bo aktualnie Rww nie ma. Z resztą dopiero co przedłużyliśmy host, nie mam zamiaru tego marnować. Póki co przywrócone zostały serwery (dzięki Xenon!). Jak ktoś chce tam coś to oczywiście zapraszam. Szybki kurs tego jak to działa miałem przy okazji wgl. Żadnych roszad w składzie póki co też nie zamierzam robić. Wszystko pozostaje jak było do tej pory. Jak będę chciał kiedyś LU-DM zamknąć, odejść z czy cokolwiek to zrobię to z własnej woli, a jeśli nie i będzie inaczej to znaczy, że nie mam tu już nic do powiedzenia. Reszta rzeczy wyjdzie w praniu.

Jakkolwiek jeśli macie wynieść jakiś morał z tego wszystkiego to naprawdę zastanawiajcie się co wstawiacie czy piszecie - nawet nie mówię u nas, ale generalnie w sieci, bo ludzie są różni i podchodzą do rzeczy inaczej i najzwyczajniej każda wstawiona przez was rzecz czy słowa przynoszą jakąś reakcję. Warto uszanować też to że "zwierzchnik" w danym miejscu może upomnieć, że "hej, mi to nie pasuje" - ma do tego pełne prawo i powinno się do tego stosować. Nie zdziwcie się finalnie jeśli zamiast ciągłych upomnień w końcu będą bany, gdziekolwiek będzie trzeba. Imo i tak są u nas naprawdę duże pokłady wyrozumiałości, może nawet zbyt duże.

Jakby coś się miało zmienić w najbliższym czasie to dam znać. Jak ktoś chce coś napisać czy zapytać to również zapraszam.

Tyle ode mnie na ten moment.

Pit.


---------------------------------

18 lipca 2019 dzień

Na chwilę obecną Rww wrócił. Zostaną wprowadzone jednak pewne zmiany w regulaminach i ich egzekwowaniu. Reszta informacji na bieżąco na komunikatorach, ew. niech sam napisze on czy jakiś inny admin.

P.

[Obrazek: userbargi_swnashr.gif]

LU-DM/TLB jedzie ci wpierdolić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
07-14-2019, 05:43 PM,
Post: #2
RE: Jak dla mnie to tu jest koniec
Wstrzymajcie się z komentarzami i opiniami póki co do czasu wyjaśnienia rzeczy tu.

[Obrazek: sygn_500px.jpg]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
07-18-2019, 12:49 AM,
Post: #3
a dla mnie nie
Post pod postem, ale no trzeba tak. Dopisałem swoje do newsa wyżej.

[Obrazek: sygn_500px.jpg]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
07-19-2019, 08:20 PM,
Post: #4
RE: Jak dla mnie to tu jest koniec
Mocny wpis, aż się przeraziłem.

Sprawy nie znam i chyba poznać bardziej nie chcę, ale jak rozumiem, poszło tylko o discorda? Nie przesadzajmy, żeby z powodu czatu przekreślać wszystko :).

Chociaż fakt, że zrobił się tam syf. Dobrze, że zrobiliście porządek z nadawaniem imion, bo o ile na początku było to śmieszne, tak potem np. ja już nie wiedziałem z kim piszę. Dyskusji jest dużo i na różne tematy, ale wynika to po prostu z tego, że jest nas bardzo dużo. Nie chcę nic mówić, ale (znakomity, klasyczny wstępniak do tego "kiedyś to były czasy") jak na irc było nas online kilku to był prowadzony jeden temat i kto chciał to się wypowiadał. W momencie gdy było nas online 10 (jednocześnie oczywiście) zaczął się już robić trochę burdello, bo wystarczy że ktoś zacznie się wyłamywać z uporządkowanej dyskusji, a dla reszty zrobi się chaos. Zapewne jest i tak w przypadku discorda. Patrzę teraz na rozmowy w kanale ogólnym i co użytkownik, to inny temat. Chciałbym się przyłączyć do dyskusji, ale nie wiem której :( . Dlatego chyba wolę siedzieć na odosobnionym kanale z 1 wpisem/miesiąc :) .

Gratulacje dla rww za decyzję i popieram wprowadzenie regulacji. Ktoś kiedyś stwierdził, że człowiek wymyślił prawo nie po to, aby się ograniczać, ale po to, by żyło się nam lepiej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości