Nie pamiętam hasła   -   Rejestracja







 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LU-DM News #2
09-05-2015, 02:26 PM,
Post: #1
LU-DM News #2
***Mam nadzieję, że Rww nie pogniewa się, że podkosiłem mu nazwę…***

Cześć!
Dziś w tej wolnej chwili postanowiłem napisać kilka krótkich słów by nakreślić ogólną sytuację w projektach.
Ostatnio doszło to kilku roszad w administracji. Ze stanowiska w dość dziwnych okolicznościach zrezygnował KarnyBanan – mimo to dziękujemy za Twój poświęcony czas na rzecz serwera. Ponadto Fox został zdegradowany do poziomu moderatora oraz traci stopień na VC-DM (tu props dla niego, że i tak w miarę możliwości wypełnia w podobnym stopniu swoje obowiązki), a Larry został vipem na obydwu serwerach, z racji, że Desert Storm na spotkania wypożycza serwer i ten vip może mu się przydać chociażby do vipczatu. Wcześniej to samo zostało zrobione z eXe^.
Trochę o swojej sytuacji. Od września rozpoczął się dla mnie nieco trudny etap w mojej edukacyjnej ścieżce. Z tego względu, moja aktywność może znacząco osłabnąć, jednak nie mam zamiaru odchodzić z projektu i w miarę możliwości będę to w pewien sposób nadal kontrolować.
Plany na najbliższy czas – Rww w swoim tempie pracuje nad serwerami. W niepublicznych testach odbywają się prace by poprawić komfort grania głównie pod względem stabilizacji i kilku podstawowych spraw, których brakuje obecnie.
Jakby ktoś z administratorów chociaż coś dodać do newsa (co jest nawet wskazane) to niech się nie krępuje. Tymczasem cya!



Mimo, że nie lubię pisać newsów, bo po prostu nie mam o czym, to jednak chciałbym dodać parę swoich słów. Tu chciałbym przypomnieć, że od niedawna moderatorem serwera VC-DM został Xenon. Była to decyzja Piterusa i myślę, że spisze się dobrze na swoim stanowisku, gratki.
Na serwerze, na który rzucam okiem co jakiś czas widać graczy, co cieszy oko i daje satysfakcję, że nie pomagałem w projekcie (ostatnio stuknął roczek) dla pustego serwera. Wiem, że teraz większość z was wróciła do szkoły i macie mniej czasu na grę, lecz mam nadzieję, że będziecie pojawiać się od czasu do czasu na nim, bo w końcu wy go tworzycie, poza tym we wrześniu myślę o evencie na LU-DM (VC-DM może też), który odbędzie się prawdopodobnie w któryś z weekendów, odpowiednia informacja będzie na górze strony. Napiszę tylko scenariusz i zabawy i możemy się bawić ;) Tyle ode mnie, elo!

// Kunio



Ja również dodam kilka słów, a więc teraz jakoś się tak ułożyło, że do domu wracam po 18:00, a licząc fakt, że mam co robić, to nie bardzo mam czas, aby siedzieć i skryptować. Za to w szkole, gdy siedzimy przed komputerami, mam czas (czasami nawet za dużo...), i ostatnio zrobiłem nowy quest - Zakończyć komuś spree, oraz poprawiłem kilka wiadomości. Dzisiaj postanowiłem zrobić listę komend w gui, i się udało ;) . Planuje jeszcze kilka rzeczy zrobić w formie list, np. listę broni, możliwe listę pojazdów, ale to zobaczymy. Aktualnie można zauważyć, że na serwerze jest pusto. Wcale mnie to nie dziwi. Piterus ma teraz masę rzeczy na głowie, ja aktualnie również. U Kunia również z czasem nie najlepiej, często nie ma dostępu do kompa, a jeżeli ma to nie wiele. I tak samo na pewno jest z resztą, a więc pierwszy miesiąc szkoły może być dobrym momentem na przerwę od LU.
Tak jak Piterus napisał, wszystko robię w swoim tempie. Po za LU-DM, przygotowuje również VC-DM, a samo VC-DM jest robione całkowicie od zera. Aktualnie stoję na postawieniu pojazdów w północnej części Vice City, któregoś dnia to dokończe.


Teraz trochę innych wiadomości. JarzabPL napisał mi, że zostało wydane MTA 0.6. Mnie akurat mało to interesuję, ponieważ jakoś nie ciągnie mnie na ten multiplayer. Ale można kiedyś spróbować, ostatnia moja próba się zakończyła niepowodzeniem (nie mogłem dojść do gry).


WACEK się pochwalił gigantycznym postępem prac nad serwerem moro. Zabawa Custom Vehicle nie tylko na PS oraz PH.


Ostatnio znalazłem ciekawą modyfikację, nie tylko do GTA III, ale również do Vice City i San Andreas. Nazywa się SkyGfx: PS2 graphics for PC. Ja sobie zainstalowałem moda do LU, i pojazdy wyglądają teraz dużo ładniej ;) Do LU potrzebny ASI Loader. Oczywiście modyfikacja w San Andreas nie poprawia tylko połysku na pojazdach, ale również cały klimat gry, na dużo ładniejszy (bardziej kolorowy).

Porównanie:
[Obrazek: MOD.jpg]

Link do modyfikacji: http://gtaforums.com/topic/750681-skygfx-ps2-graphics-for-pc/?p=1067934835


Wielcy deweloperzy VC-MP 0.4 również będą mieć przerwę od aktualizacji multiplayera wymienionego kilka słów wcześniej. A więc nie ma teraz komu poprawić masę błędów (a trochę ich jest), a następna dawka aktualizacji będzie prawdopodobnie w kolejne wakacje. Chociaż może przed świętami będzie jakaś drobna aktualizacja, ja czekam na poprawkę F8 (nie robi mi zdjęć prawidłowo).


Ciekawa sprawa jest również z PS. Podobno te plemię żyje totalnie w podziemiu, na hamachi. Lepiej dla wszystkich, nie będą odpierdalać lipy publicznie chociaż. PH również strzelił chuj. Na sam serwer aby wejść, trzeba było pobrać ok. 50mb pojazdów, aby zaspokoić dzieci od spamu, jednak im było zawsze mało...


Również ostatnio miało miejsce coś zupełnie nowego. Klan =DS= stworzył swój serwer SAMP, choć aktualnie dupy nie urywa, myślę że z czasem będzie tam ładny rozpierdol (w pozytywnym tego słowa znaczeniu). Więcej info na stronie klanu =DS=, czyli http://dsklan.cba.pl/news.php .


To chyba na tyle, a tym, którzy są po rozpoczęciu roku szkolnego, życzę najlepszych wyników, oraz dobrych szkolnych akcji ;)

//rwwpl



Witajcie.

Moja aktywność na serwerze LU równa się także zeru ze względu na obowiązki wynikające z serwisowaniem serwera SAMP klanu Desert Storm, za co przepraszam wszystkich graczy oczekujących powrotu i eventów. Pewnego dnia, gdy sytuacja się ustabilizuje, z pewnością będę zaglądał :) Pozdrawiam wszystkich graczy :)

Genesis

[Obrazek: sygn_500px.jpg]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
09-05-2015, 05:42 PM,
Post: #2
RE: LU-DM News #2
Cóż moja aktywność spadnie drastycznie, ale za jakiś czas wrócę do swej dawnej aktywności ;).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
09-10-2015, 02:15 PM,
Post: #3
RE: LU-DM News #2
Aż się zarejestrowałem żeby skomentować. Poprawcie rejestrację, bo jakaś dziwna. Tutaj się zarejestrowałem i czekałem na mejla, który nie doszedł. Ale jakoś zalogowany byłem i kliknąłem "wyślij ponownie mejl aktywacyjny", to od razu doszedł.

Co chciałem napisać...

Cytat:Aktualnie można zauważyć, że na serwerze jest pusto. Wcale mnie to nie dziwi. Piterus ma teraz masę rzeczy na głowie, ja aktualnie również. U Kunia również z czasem nie najlepiej, często nie ma dostępu do kompa, a jeżeli ma to nie wiele. I tak samo na pewno jest z resztą, a więc pierwszy miesiąc szkoły może być dobrym momentem na przerwę od LU.
Bez przesady, kilka adminów nie ma czasu na grę i już pustka? To tak nie działa chyba. Pierwszy miesiąc szkoły jest przecież lajtowy, jeśli teraz się nie ma czasu na grę, to dlatego potem się będzie mieć?

Cytat:Zabawa Custom Vehicle nie tylko na PS oraz PH.
Wyczuwam sarkazm :D.

Cytat:Ostatnio znalazłem ciekawą modyfikację, nie tylko do GTA III, ale również do Vice City i San Andreas. Nazywa się SkyGfx: PS2 graphics for PC. Ja sobie zainstalowałem moda do LU, i pojazdy wyglądają teraz dużo ładniej
Sprawdzałem kiedyś wersję do VC, ale jakoś dużych różnic nie zauważyłem, jedynie ten odblask na samochodach jakiś inny, ale nic poza. Do SA jest z pewnością więcej zmian, bo wersja na PS2 ma w ogóle jakieś "dzikie" kolory w porównaniu do komputerowej :D.

Cytat:Wielcy deweloperzy VC-MP 0.4 również będą mieć przerwę od aktualizacji multiplayera wymienionego kilka słów wcześniej.
Źródło?

Cytat:PH również strzelił chuj. Na sam serwer aby wejść, trzeba było pobrać ok. 50mb pojazdów, aby zaspokoić dzieci od spamu, jednak im było zawsze mało...
Powiem tyle - a nie mówiłem? Wspomniałem kiedyś u siebie na stronie, że to może być problem, szczególnie jeśli pobieranie leci z prędkością modemu, a my patrzymy się jak pasek postępu stoi w miejscu. Źle zostało to zrobione, bo obecnie VCMP pobiera tylko pliki przy wchodzeniu na serwer, a nie potrafi w takcie gry. MTA:SA, na którym Dzieciak tak chce się wzorować, potrafi pobierać pliki w trakcie gry np. przy ładowaniu nowej trasy wyścigu, często są to paczki po kilka megabajtów. Strach pomyśleć, jakby to miało wyglądać w VCMP - wchodzisz na serwer, a tu ci ściąga paczki wszystkich wyścigów, więc wystarczy mieć jakąś setkę wyścigów (da się) by mieć kilkaset megabajtów do pobrania...

Cytat:Moja aktywność na serwerze LU równa się także zeru ze względu na obowiązki wynikające z serwisowaniem serwera SAMP klanu Desert Storm,
Jeśli mogę ci coś zasugerować - nie traktuj tego jako "obowiązek", bo to niszczy przyjemność z gry, a nie o to chodzi.

Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
09-10-2015, 06:27 PM,
Post: #4
RE: LU-DM News #2
Witam.
NonCheat zwrócił uwagę na bardzo ciekawą kwestię – związek między chęcią do grania, czasem, a aktywnością. Wczoraj słyszałem od pewnego gościa, że według niego im więcej ma się na głowie tym więcej jest wolnego czasu. Oczywiście przy dobrej organizacji. Gdzieś indziej słychać, że podobno jeśli robi się to, co się lubi to pojęcie pracoholizmu nie istnieje. VCMP, LU czy ogólnie świat GTA jest traktowany przez nas jako rodzaj właśnie takiego [co najmniej] zainteresowania. Przynajmniej tym był do tej pory. Nie wierzę, że każdy jest tak bardzo zajęty. Nawet ja od biedy mógłbym wbić z prawkiem, egzaminem zawodowym i maturą na karku, gdzie czasu bez kitu mam mniej, tylko, że bym nie siedział tyle co kiedyś. Niestety tu widać taki efekt domina (nie, nie tego Domina). Ktoś nie wbija [wodzirej], to nie gra już i inny gracz, który teoretycznie mógłby, trzeci nie wbije, bo serwer pusty i taka zabawa. No, ale może faktycznie, ludziom wróci ochota, się wszystko rozbuja ludzie i znajdą ten czas, którego tak bardzo szukają.

Cytat:
Cytat:Wielcy deweloperzy VC-MP 0.4 również będą mieć przerwę od aktualizacji multiplayera wymienionego kilka słów wcześniej.
Źródło?

Sztorm idzie się uczyć. Trafione w temat wyżej. Czekam na legendarne „we have our lifes” jak będzie przerwa w aktualizacjach.

[Obrazek: sygn_500px.jpg]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
09-10-2015, 07:53 PM,
Post: #5
RE: LU-DM News #2
(09-10-2015, 02:15 PM)xNCx napisał(a):  
Cytat:Ostatnio znalazłem ciekawą modyfikację, nie tylko do GTA III, ale również do Vice City i San Andreas. Nazywa się SkyGfx: PS2 graphics for PC. Ja sobie zainstalowałem moda do LU, i pojazdy wyglądają teraz dużo ładniej
Sprawdzałem kiedyś wersję do VC, ale jakoś dużych różnic nie zauważyłem, jedynie ten odblask na samochodach jakiś inny, ale nic poza. Do SA jest z pewnością więcej zmian, bo wersja na PS2 ma w ogóle jakieś "dzikie" kolory w porównaniu do komputerowej :D.

Też to zauważyłem, ale same odbicia wyglądają dużo ciekawiej, niż te z wersji PC (które były jakieś wyblakłe) ;)

San Andreas to San Andreas. Przeszedłem na PS2 kilka razy tą grę, a potem jak usiadłem na PC, to zauważyłem dużo różnic między tymi wersjami... Inna rozdzielczość tekstur (na ps2 głównie 128x128, a na PC tekstury zostały zastąpione na 256x256/512x512), samo słońce już inaczej wygląda (na PS2 przypomina bardziej słońce z Vice City). Można jeszcze wymieniać sporo różnić.

Moim zdaniem, strasznie popsuli GTA SA na PC, nie wspominając już o Androidzie, i tej wersji na X360, która jest niby podobna do tej Androidowej.

W Vice City to wiadomo, sporo tych różnic nie było. Tyle że była opcja "Trails", i jakieś szczegóły w efektach itd...

Ogólnie domyślam się że to wiesz, więc raczej piszę to do osób, które może tego nie wiedzą ;)

Ja jednak uważam, że modyfikacja nie zajmuje nie wiadomo ile, żeby jej nie zainstalować, mimo że tak na prawdę niczego konkretnego nie dodaje w III/VC.

[Obrazek: userbargi_swnashr.gif]

LU-DM/TLB jedzie ci wpierdolić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
09-11-2015, 09:28 PM,
Post: #6
RE: LU-DM News #2
Po pierwsze, to NOcheat. Zapewne przeczytałeś gdzieś wpis Granda, który mnie tak przedstawił.

Cytat:Wczoraj słyszałem od pewnego gościa, że według niego im więcej ma się na głowie tym więcej jest wolnego czasu.
I tak, i nie. Gdy ja wyjechałem na studia do innego miasta, to momentalnie zapomniałem o tym, że VCMP istnieje, bo było tyle ciekawych rzeczy do zrobienia i tyle nowych ludzi do poznania. Przypomniało mi się dopiero w okolicach świąt bożonarodzeniowych, gdy nie było co robić :D.

Cytat:Ktoś nie wbija [wodzirej], to nie gra już i inny gracz, który teoretycznie mógłby, trzeci nie wbije, bo serwer pusty i taka zabawa.
Też to zauważyłem, ale według mnie ten wodzirej ma tu mniejsza rolę. Raczej chodzi o to, czy w ogóle jest jakaś grupka na serwerze. Zauważyłem, że na irc czasem koczuje kilka osób, ale nikt nie wbije, bo serwer pusty. Wystarczy, że przyjdzie jakiś 2-3 nubków, to potem impreza sama się już rozkręca. Ale jak wszyscy będą czekać, to nikt nie zagra. Może trzeba wymyślić coś (minigra jakaś), co by zachęcało choćby jednego gracza, by wszedł na serwer. A potem masz efekt domina (nie tego Domina).

Cytat:Sztorm idzie się uczyć.
To on już na studia idzie? Boże, jak te dzieci szybko dorastają. Rozumiem, że pierwszy dzień w szkole i od razu rzuci się w wir nauki, hyhy.
Niestety, ale tak wygląda sytuacja w VCMP od czasów zmiany warty. Przeciętny użytkownik wpisuje w gogle "VCMP", znajduje stronę i forum. Ale, klienta pobrać nie może, bo jest na stronie moddb, zamiast od razu na stronie głównej i łatwo można się zgubić. Wchodzi na forum, a tu połowa tematów, w których panuje arogancja. No i potem okazuje się, że połowa informacji jest umieszczona na innych stronach. Chaos kompletny. Wiadomo, jeśli ktoś w tym chaosie uczestniczy, to problemu nie widzi. Ale pozostali już tak.

Cytat:Też to zauważyłem, ale same odbicia wyglądają dużo ciekawiej, niż te z wersji PC (które były jakieś wyblakłe)
Gram w VC od 2003 r., dla mnie ta gra z modami graficznymi nie jest VC.

Cytat:Ja jednak uważam, że modyfikacja nie zajmuje nie wiadomo ile, żeby jej nie zainstalować, mimo że tak na prawdę niczego konkretnego nie dodaje w III/VC.
Haha, coś ty napisał.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
09-12-2015, 01:00 PM,
Post: #7
RE: LU-DM News #2
(09-11-2015, 09:28 PM)xNCx napisał(a):  
Cytat:Też to zauważyłem, ale same odbicia wyglądają dużo ciekawiej, niż te z wersji PC (które były jakieś wyblakłe)
Gram w VC od 2003 r., dla mnie ta gra z modami graficznymi nie jest VC.

Wiadomo, jakieś modyfikacje na tekstury, budynki, skiny itd... psują klimat prawdziwego VC (chociaż to też zależy w jaki sposób jest wykonana), tak samo jak jakieś ENB Seriesy itd.. Ale ta modyfikacja to dla mnie bardziej poprawka gry, ponieważ na niektórych zdjęciach z przedpremierowej wersji VC, widać bardzo podobnie skonfigurowane lśnienie pojazdu - http://www.gouranga.com/images/gtavice/vc-189.jpg (sabre). Ale spoko, każdy ma swoje zdanie ;)

Przy okazji, źle napisałem w "newsie", miałem napisać lśnienie, zamiast "odbicia".

[Obrazek: userbargi_swnashr.gif]

LU-DM/TLB jedzie ci wpierdolić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości