Nie pamiętam hasła   -   Rejestracja







 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy etap
08-05-2016, 07:21 PM,
Post: #1
Nowy etap
Witam. Prawdopodobnie jedna z moich dłuższych notek, których dużo nie było. Pierwsze plany były jeszcze jak byłem na wakacjach.



AKTUALNIE

Ostatnio wiele się u nas dzieje. VC-DM zostało chwilowo zamknięte i nie wiem czy będzie powrót tego serwera, nie ode mnie to zależy. Na porcie VC-DM postawiłem ważniejszy serwer, czyli LCS-DM. Użyłem tego samego portu, ponieważ niektórzy mają go w „Ulubionych” na przeglądarce VC-MP. Powracamy do Liberty City, tylko nie do tego samego, co poznaliśmy na LU-DM. Co jak co, ja uważam, że wersja z LCS jest lepsza. Dodatkowo tutaj mogę manipulować wszystkim, jak mi się tylko podoba. Dzięki temu mogę np. załatać dziury w dachach wieżowców, albo poprawić kolizję każdego obiektu, jeżeli tylko znam nazwę, a zwykle tu jest problem, kiedy okazuje się, że w GTA III ten obiekt miał inną nazwę. Mogę też dodawać pojazdy, skiny, bronie itd… Ja razem z Xenon'em i ermaccer'em poprawiamy i dodajemy nowe, brakujące elementy. Zawsze lepiej podzielić robotę na kilka osób, niż wszystko samemu robić, tak jak to było na LU-DM/VC-DM (bardziej mam na myśli skrypt/modele, nie wybieranka, areny, pozycje itd... żeby nie było, że nie pamiętam ;) ).



PLANY

Planów nie mam jakiś wielkich. Utrzymać to co jest i dodawać kolejne elementy (skiny, pojazdy) oraz wycisnąć z skryptu jak najwięcej się da. Najbliższa aktualizacja na serwerze wprowadzi prosty event TDM. Gracze będą się zapisywać i nagle skrypt będzie dzielił graczy na 2 drużyny. Kolejna rzecz to LMS i chowany. Gdy już jakieś proste eventy będą na serwerze, planuje dodać prywatne domy i pojazdy. Ale to nie prędko, nie spodziewałbym się tego szybko. W międzyczasie muszę poprawić kilka rzeczy, np. znaleźć plik powodujący crash w wschodnim Portland. Niejednej osobie już wywaliło sterowniki przez ten drobny pliczek. Ale szukanie błędu w 800 plikach zachęca bardzo. Gdyby jeszcze zawsze występował, byłoby łatwiej. Ale występuje losowo i to robi największy problem. Jeżeli powróci VC-DM, planuje przenieść ją na aktualną wersje 04rel004. Miała być reaktywacja VC-DM Classic, jednak nic z tego nie wypaliło, także ten temat przemilczę.



CZUJE POSTĘP

I to w chuj. Pod każdym względem, nie mam problemów z pisaniem skryptu. Gdy zaczynałem robić LU-DM, nie miałem jeszcze takiej wiedzy, za mało w tym siedziałem, aktualnie rzadko kiedy zaglądam na forum VCMP albo strony Squirrel. Konwertowanie z LCS i ogólnie nie wydaje się już takie trudne jak kiedyś. Jeżeli chodzi o postęp w 3DS Max, największy był i tak w trakcie tworzenia modyfikacji GTA III Dark Edition. Adu$ sporo mnie nauczył wtedy. ermaccer też mnie nauczył kilku rzeczy, głównie jeżeli chodzi o LCS i VCS (konwertowanie i otwieranie plików, nie granie). Xenon ostatnio mi pomaga i można to zauważyć, ostatnio dodane pojazdy to głównie jego robota. I przez 2 rzeczy (skryptowanie i modelowanie/konwertowanie), myślę że LCS-DM będzie po części moim (bo nie tylko ja tu coś robię) najlepszym i największym projektem do GTA.



LIBERTY UNLEASHED

Jeszcze nie dawno się pisało, że LU jest lepsze od VC-MP (przed i początki LU-DM). Z czasem okazało się inaczej. Gdzieś kiedyś widziałem chyba nawet jakiś fragment Pit vs NC na ten temat, kiedy to NC stwierdził że się Piterus myli, i miał racje. Aktualne LU przyciąga NICZYM. Od 2 lat grają te same osoby i niech dalej sobie rozpierdalają ten multi, chociaż niektórzy przestawili się na VC-MP. Niedawno NiCe (skrypter gta.cz) założył temat, aby kopia serwera, która kiedyś wyciekła przez luki LU został zamknięty. Oczywiście, gdy potrzeba, osób odpowiedzialnych nie ma (Deweloperów) (Pisałem to przed postem SugarD'a). SugarD (on nie zasłużył na pogrubiony nick) stworzył specjalny temat do zgłaszania takich czynów, a temat NiCe zamknął. Oczywiście nie muszę pisać że serwer nadal stoi? Czyli nadal udają, że się nic nie dzieje. Nawet jeżeli zablokują ten serwer, to zgaduje że ktoś (bo w sumie nie zagłębiam się kto to hostuje) zmieni IP i dalej będzie. Jeżeli chodzi o samego multi, zaskakujące jest to, że nadal tam ktoś gra. Ja nie planuje powrotu na LU więc adiós.



VICE CITY MULTIPLAYER

Na VC-MP ostatnio moda na poprawianie błędów. I dobrze, chociaż gdy poprawiają błędy, dodają inne (przykład to niedziałający timecyc.dat na LCS-DM). Jednak murzyn ostatnio chyba też za dużo myśli i mu to na dobre nie wychodzi. Wprowadził zmiany co do zakładki „Oficjalne serwery”. Jeżeli mielibyśmy beta testera jako ważniejszą osobę na serwerze, nasz serwer trafia na tą bardzo wyjątkową zakładkę. Ja z Piterus'em akurat mamy podobne zdanie, żeby w ogóle wyjebać tą zakładkę, na chuj to komu. Równie dobrze teraz NC może postawić serwer z pustym skryptem, też będzie na tej magicznej zakładce?



SAN ANDREAS MULTIPLAYER

Początkowo miałem poruszyć ten temat, ale napisałem notkę całkowicie od nowa i jakoś mi to uciekło. Chodzą pogłoski, że deweloperzy uważają swój projekt za skończony, a aktualizacje nie będą już tak często (chyba od wersji 0.3, do aktualnej, aktualizacje wychodziły co rok, na ten rok wypada 0.3.8/0.4?).
Tak przy okazji, kto pamięta SA-DM? :D



TURNIEJ

W najbliższym czasie odbędzie się turniej organizowany przez Piterusa, więcej informacji wkrótce od samego organizatora. Ciekawi mnie, czy coś jeszcze będzie w najbliższym czasie. Czas pokaże.



POLSKIE SERWERY VC-MP

Czyli coś, co powinno zostać dawno temu wycofane z masterlisty (razem z moim :D ).

Pierwszy czyli Polska Scena – Nie wiem jakim cudem to jeszcze istnieje. Sam serwer jest prowadzony podobnie jak klan MORO. Niby coś jest, coś próbują, ale nadal lipa, z tą różnicą że w moro jest tylko WACEK, a przecież serwer jest prowadzony przez ekstraklasę VC-MP (śmiech). Madmax chce zrobić zlot w realu (o kurwa, pedofil w akcji). Malina za to napisał, że szykuje tak kozacki serwer ... aż mi się monitor wyłączył. Poprzedni skrypt miał tak wiele dziur, że podobno można było sobie dać admina z poziomu niezarejestrowanego gracza (gratulacje). Aktualnie używa tego skryptu, a więc nic tam ciekawego nie ma. Oczywiście, sam kiedyś nie byłem lepszy, ale ten serwer jest nastawiony na dużą liczbę graczy, jest publiczny, a sama nazwa nie jest używana od kilku miesięcy, tylko od kilku lat! Pierwsze co wyskoczy w google, to właśnie ten serwer. Przecież jak się wchodzi na coś takiego, to odrazu odrzuca. Po za tym ten serwer raz jest, a raz go nie ma, a nawet jeżeli jest, to stoi pusty. Ja swoje śmieszne serwery stawiałem na hamachi, rzadko kiedy miał host. A nawet jeżeli miał, to zazwyczaj serwer był na hasło i nie był znany przez cała społeczność VC-MP. Gdy w ekipie sceny był jeszcze Mariu22s, to miało to chociaż nogi, chociaż zajebiście to też nie było. Z drugiej strony, dobrze że od nich odbił ;)
"Jeżeli ktoś twierdził, że kiedyś Polska Scena (3, 4 lata temu i więcej) była chujowa to chyba brakłoby mu odpowiedniego określenia by opisać to jaka jest teraz." ~ eXe^

Moro Clan – Jeżeli ktoś teraz chce zagrać tu, to mam złą wiadomość. Serwera nie ma i prawdopodobnie nie będzie. Stał do sierpnia na VPS Gudio. RIP

Polski Serwer DM [PSDM] – Nowy twór Waluty. Jeżeli wypali to spoko, bo prawdopodobnie ja nie będę wracał do VC, na razie mam LCS i mi to zupełnie wystarczy, jest co tam robić. Jeżeli nie stracą zapału, to na pewno będzie to bardziej grywalny serwer niż aktualna Polska Chujnia. Zobaczymy czy wystarczy im zapału. PS. zablokujcie na forum pisanie z poziomu gościa, bo może ktoś wam spam zrobić.

Są jeszcze jakieś serwery Kewuna i Ferexa ale to bardziej testowe.



ZAKOŃCZENIE

Na sam koniec, chciałbym podziękować wszystkim, którzy wciąż są w ekipie. Chociaż sam skład ciągle się zmienia to nie przewiduje żadnych końców i upadków. Najważniejsze że nie ma żadnych kłótni i wszystko idzie w dobrą stronę, a więc wkrótce będę mógł gdzieniegdzie napisać trochę o serwerze, może ktoś się zainteresuje i dołączy do gry. W końcu czas na serwerze nie spędza się dla atrakcji zrobionych w skrypcie, bardziej liczy się dobra atmosfera tworzona przez graczy.
Ostatnio sobie trochę też poprzypominałem jak to było kiedyś na LU-DM, poczytałem kilka newsów, a kilka dni później eXe^ dobrze napisał w swoim podsumowaniu:
Mi pozostaje się jednak cieszyć, bo wspomnień z wspólnej gry na LU-DM przez tyle czasu nie zabierze mi już nikt. Wspomnienia, warto je zachowywać, bo to co już za nami, na to wpływu nie mamy.



FILMIKI

Czas na kolekcje starych filmików z LU-DM od róznych osób.

Filmików znalazło by się więcej, ale nie chce mi się szukać ;)

rww

[Obrazek: userbargi_swnashr.gif]

LU-DM/TLB jedzie ci wpierdolić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
08-05-2016, 08:36 PM,
Post: #2
RE: Nowy etap
Szkoda LU-DM, jeszcze rok temu w wakacje mieliśmy okazje się razem tam bawić. Tyle historii, no ale cóż - wszystko się kiedyś kończy. LCS-DM jest teraz przyszłością i trzeba się na tym skupiać, oczywiście jeśli developerzy VCMP nie popełnią tego samego błędu (w co raczej wątpie), który zniszczył LU. Pooglądałem chwile te filmiki i nawet trochę mi się smutno zrobiło, w końcu tyle fragów tam nabiłem (hehe). Ekipę mamy zgraną i myślę, że jak tak dalej pójdzie to nasze "zadupie" w internetach przetrwa jeszcze z dobre parę lat. :D

[Obrazek: 76561198123119509.png]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
08-05-2016, 10:05 PM, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-06-2016, 08:40 PM przez Ferex.)
Post: #3
RE: Nowy etap
Co do mojego testowego serwera: na moim serwerze staram się wyłącznie testować niektóre rzeczy jak np. tworzenie wybuchów które mają posłać niektóre pojazdy na drugi koniec mapy, bądź testowanie dodawania objektów czy pickupów. Skupiłem się też na stworzeniu globalnego systemu banowania z użyciem MySQL, ale mniejsza o to. Może przez słówko "Official" wskoczę do tej listy przypadkiem :D

PSDM to twór Waluty i nie chciałbym by ktokolwiek pisał, że to też mój twór, gdzie moja rola skończyła się na tym, że napisałem mu mały skrypt który on sobie dalej sam rozwija i na włączeniu mu serwera - czasami podpowiadam mu co do niektórych rzeczy, ale nie mam zamiaru prowadzić żadnego serwera, gdyż nie mam czasu, a mój serwer to powoli rozwijający się skrypt, na który wbijają inni, a ja z logów patrzę na błędy i ćwiczę sobie pisanie skryptów w squirrelu, sql i mysql - czasami z Maliną skonsultuje co nieco.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
08-20-2016, 01:21 PM,
Post: #4
RE: Nowy etap
Przez dobrą chwilę zastanawiałem się, o jaki "port" chodzi. Morski, lotniczy, może portki, by dopiero po chwili zrozumieć, że to adres serwera :). Wychodzę już z wprawy.

To dobrze, że tworzenie LCS-DM sprawia ci satysfakcję, o to w tym chodzi. No i fajnie, że masz do tego zgraną ekipę, to zawsze procentuje. Powodzenia z tym, oby tak dalej.

Nie podoba mi się tylko nagłówek "Pit vc NC". Tak jakby jakaś wojna między nami, nic z tych rzeczy. LU miało ogromny potencjał, ale ciągłe przesuwanie premiery (ile to lat w sumie?), brak zaangażowania w przyciągnięcie graczy ze strony programistów oraz, no cóż, otwarcie - silnik GTA 3. To są główne czynniki, dla których ta gra nigdy nie zdobyła dużej popularności, a im dłużej była na rynku, tym to tylko gorzej wyglądało, za sprawą totalnego olewania przez deweloperów. Dodaj do tego takiego CukierD i wszystko jasne. Jak można mieć takiego idiotę w ekipie? Czy ktoś w ogóle go lubi? Chyba tylko oni. Nie usłyszałem jeszcze z niczyich ust czegoś dobrego o nim, zawsze były to negatywne stwierdzenia jak te przedstawione w pierwszej wypowiedzi.

Ciekawa sytuacja z tą oficjalną listą - może w końcu status beta testera będzie miał jakiś sens (poza otrzymaniem gównianej plakietki na forum) :). A tak na serio - po chwili przemyślenia rzeczywiście lista ta wydaje się zbędna. Chyba, że zaczęto by sprzedawać miejsca na liście, tak jak ma to miejsce w SAMP. Daaaawno już nie widziałem SAMP na oczy, ale tam serwerów jest od ****uja i wejście na jeden, konkretny serwer (w sensie twój) graniczy z cudem. Wtedy kupujesz miejsce na oficjalnej liście i już szanse rosną. Może gdyby VCMP zastosowało podobną taktykę, to by to wypaliło. Inaczej - nie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
08-20-2016, 03:49 PM,
Post: #5
RE: Nowy etap
Co do SugarD, dzisiaj mi ermaccer podesłał


[Obrazek: userbargi_swnashr.gif]

LU-DM/TLB jedzie ci wpierdolić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości