Nie pamiętam hasła   -   Rejestracja







 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
I po 'Event na BaseModzie u Stoka'
06-06-2018, 12:12 PM,
Post: #1
I po 'Event na BaseModzie u Stoka'
Cześć! Miło czasem wrócić na stare śmieci i osobiście najlepsze czasy wspominam z wymarłego serwera LU-DM, który co jakiś czas pojawia się na kilka chwil na Masterliście, głównie w przypadkach, kiedy dotyka nas nostalgia lub swego rodzaju faza. Do naszego Discordowego grona niedawno dołączył weteran - Stoku, który od jakiegoś czasu przygotowywał specjalny tryb gry na Liberty Unleashed i poprosił nas o pomoc, której nie mogliśmy odmówić, szczególnie, gdy wielu z nas miało chrapkę na ponowną wycieczkę do LC, ale tego z 2001. Przez kilka dni braliśmy udział w wieczorowych zjazdach na serwer i odkrywaliśmy coraz większe błędy na serwerze, które Stoku naprawiał na bieżąco i już pod koniec tygodnia skrypt wyglądał o wiele lepiej, tryb rozgrywki sam się załączał, gdy tylko gracze byli rozdzieleni, dodano także kilka nowych baz i takie tam. Przybywając na event napotkaliśmy pewne trudności, m.in. zahasłowany serwer do którego odgadłem hasło metodą prób i błędów, a potem podałem je reszcie. Ostatecznie bawiliśmy się w gronie 7 osób z takimi osobistościami jak: Partan, Xenon, Vandi, Cement, Stoku, Jabu i moja skromna osoba przez ponad półtora godziny. O samej zabawie nie ma co za dużo mówić, każdy kto grał na takim trybie zdecydowanie wie jak to wygląda, ale jak wam mało to ja i Partan nagraliśmy nieco ponad godzinny gameplay podczas Eventu, więc będzie mogli zobaczyć co straciliście.









Niedługo rww dopisze również swoją kwestię dotyczącą zmian na LCS-DM i różnych aktualizacjach. Tymczasem elo.



Miałem coś dopisać i dopisuje swoją część. Na evecie miałem się zjawić, jednak nieco się plany pozmieniały wieczorem, jak się okazało że grill będzie u mnie i trochę dziwne by to było, gdybym grał na LU, zamiast siedzieć w towarzystwie przy grillu. Tak to teraz wygląda, że ja nie wiem kiedy mogę być i zazwyczaj jak się umawiam to mi coś wypada wtedy...

Serwer na LU z skryptem Stoka będę hostował, dopóki będzie VPS, a raczej nie zapowiada się, żeby miało go nie być. IP serwera to 91.239.67.154:2301, wersja LU to 0.1.0.16 (nieaktualna, można pobrać jedynie stąd). Powrotu serwera LU-DM nie będzie, chyba że Jabu coś sklei (ale chyba zapał mu przepadł już, a szkoda, fajnie byłoby gdyby ktoś z tej społeczności ruszył jakiś serwer, nawet do jakiejś innej gry).

W niedalekim czasie odbędzie się event organizowany przez Walute, który polega na wbiciu jak najlepszych statów przez 24 godziny w różnych kategoriach, więcej na ten temat tutaj. Wszystko odbędzie się na LCS-DM, a więcej informacji już wkrótce.

Na LCS-DM i VC-DM w wolnych chwilach robię drobne i większe aktualizację, mam sporo planów, ale z czasem krucho żeby realizować. Po pewnych akutalizacjach myślałem nad jakąś konkretniejsza reklamą samego VC-MP, że takie coś wgl jeszcze istnieje (czy jest sens, nie wiem, nie zaszkodzi spróbować mimo wszystko). Liczyłbym tylko że devy VC-MP (jeden z nich się uaktywnił, nawet na bitbuckecie coś się pojawiło nowego związanego z VC-MP (source server.exe? tylko po co? na co to komu?) naprawią w końcu updater url w browserze, bo jednak ten problem jest dosyć poważny, a rozwiązania trzeba szukać w internecie, tylko żeby ściągnąć odpowiednie pliki danej wersji 0.4 i połączyć się z serwerem. Inny poważny problem, przynajmniej ja zauważyłem, to ile było na discordzie sytuacji, że trzeba było wysyłać cały folder 04rel004, bo graczom nie pobierało go... jeszcze ten updater url można przeboleć, ale jak już pobrać plików browser nie daje rady, no to jednak jest lipa z tym (osobiście nigdy nie miałem z tym problemu, co w sumie mnie ciekawi, czemu inni mają ten problem? Może wystarczy uruchomić ponownie komputer? XD). W każdym razie, dobrze że ktoś wrócił. Na forum VC-MP od razu pojawił się temat, żeby wybrać SLC jako nowego developera VC-MP, albo ogólnie kogoś bardziej aktywnego, wiele osób się pod tym podpisało, ale jakoś nie sądzę, że wiele to zmieni, o ile wgl podejmie ktoś takie działania.

Przyznam się że jestem leniwy, nie analizowałem tekstu, jak są błędy to trudno.

//rww
Znajdź wszystkie posty użytkownika
06-06-2018, 02:05 PM,
Post: #2
RE: I po 'Event na BaseModzie u Stoka'
napisze, napisze, tylko chwilka :D

[Obrazek: userbargi_swnashr.gif]

LU-DM/TLB jedzie ci wpierdolić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości