Nie pamiętam hasła   -   Rejestracja







 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podsumowanie
10-31-2017, 12:26 PM,
Post: #3
RE: Podsumowanie
Co to się stało, że LU ma po 500 graczy? Ktoś coś z hakował znowu, a twórcy mają w dupie wszystko?

To że VCMP wciąż ma w porywach 100 graczy pomimo tych zawirowań z hostingiem uważam i tak za wielki sukces. Jak sam napisałeś, konsolowe VC ma już 15 lat, VCMP zawsze było dwa kroki za konkurencyjnymi multikami z SA, więc nie ma co oczekiwać setek graczy. Póki hosting nie będzie działać to nowi gracze na pewno oleją grę - o ile takowi jeszcze są. Przypominają mi się wszystkie sytuacje, w których ludzie mieli zmodowane VC i plik d3d8.dll, który blokował VCMP. Myślę, że tylko jakieś 10% graczy chciało w ogóle problem naprawić (z czego wśród nich zdecydowana większość pisała tematy na forach zamiast szukać, ale dobra). Sam też wychodzę dziś z podobnego założenia - mam dla siebie wieczorem tą godzinkę, dwie, więc nie chce mi się marnować czasu na kminienie czemu coś nie działa. Chcę gotowego produktu, który jest sprawny (czego w sumie od darmowego VCMP wymagać nie mogę). Tak było u mnie np. z far kri 4, który otrzymałem w wersji cyfrowej z skądśtam. Był jakiś bug, który kraszował grę, zawsze w tym samym miejscu. Coś tam na internecie poczytałem, jakieś wskazówki, ale nic z tego - i gra wylądowała w koszu.

@Xenon skąd masz ten zwiastun 0.2a? Bo jak go oglądałem to nie wiedziałem, czy go widziałem czy też nie :D . Co tam widzimy - pay n spraye, własne mapki, celownik broni - czyli rzeczy, które dopiero od stosunkowo niedawna działają. Czy w 0.2a dodano po raz pierwszy system ammu nation? Był to kompletny niewypał, ale ok. Szkoda, że finalnie coś w tym 0.2a nie zatrybiło i nie mogliśmy wtedy już tworzyć mapek.

Kiedyś ludzie cieszyli się, że w ogóle można grać, ale to naturalna kolej rzeczy, co można było zobaczyć chociażby po multiku do Mafii 1. Najpierw ma coś działać. Potem coś więcej. I gdy już jest jako tako OK, wchodzimy z dodawaniem rzeczy ze singla i skryptowaniem. Pamiętam jak było VCMP 0.3z i jeden jedyny raz zagrałem wtedy w SAMP, nie pamiętam jaka to była wersja. Były komendy od razu z ukośnikiem /, markery, jakiś basemod. A w VCMP mieliśmy wtedy na mniejszości serwerów skryptowanie mIRC. VCMP + mIRC było 100 lat za murzynami w porównaniu do SAMP z możliwościami, a VCMP bez skryptów to już była przepaść (a pomyśleć, że oba projekty miały ten sam początek!). Więc nie wiem jak wy, ale ja cieszę się, że VCMP w końcu zbliżyło się możliwościami do prawdziwych multiplayerów, tylko szkoda, że mi już nie było dane masowe granie w 0.4 - chociaż czasów 0.3z, Polskiej Sceny i zabawnych graczy z klanu ronin chyba bym nie zamienił :) .
Znajdź wszystkie posty użytkownika


Wiadomości w tym wątku
Podsumowanie - rww - 10-30-2017, 08:58 PM
RE: Podsumowanie - VerC_Etti - 10-30-2017, 10:32 PM
RE: Podsumowanie - xNCx - 10-31-2017, 12:26 PM
RE: Podsumowanie - Piterus - 10-31-2017, 12:58 PM
RE: Podsumowanie - xNCx - 11-01-2017, 10:55 AM
RE: Podsumowanie - rww - 11-01-2017, 12:09 PM
RE: Podsumowanie - Piterus - 11-12-2017, 11:36 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości