Nie pamiętam hasła   -   Rejestracja







 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poradnik do kolorowych strzał w VCMP.
03-25-2017, 05:01 PM,
Post: #1
Poradnik do kolorowych strzał w VCMP.
Wstęp:
Cześć. Z tej strony VerC. Zebrało mi się na napisanie poradnika.
Zapewne każdy z was oglądał kiedyś filmiki zagranicznych osób grających w VCMP. Możemy u nich zauważyć to, że mają zmieniony interfejs. W tym poradniku pokażę wam jak zrobić inny kolor strzał w VCMP. Moim zdaniem, jest to fajna zmiana w interfejsie naszej gry. Mam nadzieję, że ktoś skorzysta. Zaczynajmy więc.
Potrzebne programy:
Do zamiany kolorów musimy mieć 2 programiki. Pierwszy to standardowo TXD Workshop. Kolejnym programem, którym będziemy potrzebować jest GIMP. Fajny, darmowy programik graficzny; do tego łatwy w obsłudze.
Linki:
TXD Workshop: http://www.gtagarage.com/mods/show.php?id=8320
GIMP: https://www.gimp.org/downloads/
Bezpośrednia zmiana kolorów:
Jeśli mamy już programy, to musimy wiedzieć, gdzie mamy nasz folder z Vice City. Domyślnie jest on w : Dysk C > Pliki Programów (x86) > Rockstar Games. Folder z grą można też łatwo namierzyć, jeżeli mamy na pulpicie ikonę z GTA Vice City. Jeżeli ją mamy to klikamy na nią prawym przyciskiem myszy i klikamy "Otwórz lokalizację pliku". Oprócz tego, przed robieniem czegokolwiek, polecam zrobić kopię zapasową pliku particle.txd, który znajduje się w folderze models. (Gta Vice City > models)
1. Otwieramy program TXD. Klikamy na ''Open TXD''. Szukamy miejsca gdzie mamy zapisane nasze VC (folder). Wchodzimy w folder Gta Vice City > models i klikamy dwa razy na plik particle.txd.
2. Otwiera nam się trochę plików i szukamy na liście pliku o nazwie: "smoketrail''. Klikamy na niego raz (zaznaczamy go).
3. Na górze okna programu klikamy ''Export'' a następnie ''PNG'' i zapisujemy go na naszym komputerze, w miejscu dla nas wygodnym np. na pulpicie. Zamykamy TXD Workshop.
4. Teraz otwieramy program GIMP .
5. Otwiera nam się okno programu i przeciągamy na niego nasz plik ''smoketrail".
6. Klikamy (na górze programu) zakładkę ''Kolory'', a następnie "Barwienie''.
7. Otwiera nam się małe okienko do tworzenia kolorów. Trochę zabawy suwakami i możemy ustawić sobie nasz ulubiony kolorek. Jak już zrobiliśmy nasz kolor to klikamy na przycisk ''OK''.
8. Klikamy (na górze programu) w zakładkę ''Plik'', a następnie ''Wyeksportuj jako''. Otwiera się okno i zaznaczamy (klikając raz) nasz plik "smoketrail.png". Na koniec klikamy ''Wyeksportuj'' i ''Zastąp'' i znowu ''Wyeksportuj''. Zamykamy Gimpa. Nic nie zapisujemy, klikamy ''Odrzuć zmiany''.
9. Otwieramy program TXD Workshop. Podobnie jak w poprzednich punktach klikamy ''Open TXD'', szukamy folderu models (gdzie jak wspominałem znajduje się w folderze naszego GTA Vice City) i klikamy dwa razy na plik particle.txd.
10. Szukamy i zaznaczamy (klikając raz) nasz plik ''smoketrail''. Następnie klikamy (na górze okna programu) zakładkę ''Import'' i szukamy nasz plik, który wyeksportowaliśmy i pokolorowaliśmy w programie Gimp, o nazwie ''smoketrail'' (jeżeli wcześniej go zapisaliśmy na pulpicie, to i tam też się znajduje). Jak go znaleźliśmy to klikamy na niego dwa razy.
11. Na koniec klikamy (na górze okna programu) zakładkę ''Save TXD''. Zamykamy program.
12. Otwieramy grę i strzelamy, tym razem kolorowymi strzałami. Oto jak to powinno wyglądać:

http://imgur.com/a/CZhen

13. Jeżeli chcemy przywrócić stary kolor strzał, to po prostu usuwamy nasz plik ''particle.txd'' (z folderu models) i wklejamy stary plik "particle.txd'' (który wcześniej ,jak radziłem, skopiowaliśmy). Polecam zawsze trzymać gdzieś kopię zapasową, na naszym komputerze, folderu models. Mówię wam - warto.
Mam nadzieję, że choć jedna osoba z tego skorzysta. Jedni pewnie wiedzą, jak to zrobić, niektórzy może nawet nie mają pojęcia o tym. Naprawdę fajny efekt z tego wychodzi. Jeżeli są tutaj jakieś błędy/niedociągnięcia to piszcie.
Pozdrawiam
VerC
Znajdź wszystkie posty użytkownika
03-25-2017, 05:23 PM,
Post: #2
RE: Poradnik do kolorowych strzał w VCMP.
Dobrze napisane, daję okejke.

[Obrazek: sygn_500px.jpg]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
01-04-2018, 12:19 AM,
Post: #3
RE: Poradnik do kolorowych strzał w VCMP.
No i jedna osoba skorzystała, ja po pół roku XDD. Janush Planowania
Znajdź wszystkie posty użytkownika


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości