Nie pamiętam hasła   -   Rejestracja 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Areny DM by Piterus
07-01-2015, 05:39 PM,
Post: #1
Areny DM by Piterus
[Obrazek: mD7hKaznc.png]

Słowa wstępu
Pod wpływem ostatniej pracy jednego z naszych graczy, postanowiłem napisać własny poradnik jak korzystać z dobrodziejstw aren DM na naszym serwerze. Areny są niczym innym niż miejscem do walki na jedną z wybranych z góry broni, ogrodzonym fizyczną lub wirtualną granicą. Do danej areny może dołączyć dowolna ilość osób. Po dołączeniu na arenę dostajemy stały spawn w losowym miejscu na arenie walki. Po zdobyciu punktu, czyli zabiciu przeciwnika nasze zdrowie (HP) wraca do stanu pierwotnego. Aby dołączyć do pojedynku należy wpisać komendę /dm <nazwabroni>. Lista aren zamieszczona jest niżej lub/i po wpisaniu samego /dm. Aby wyjść z danej areny należy wpisać /dmexit.


Shotgun
Walka bronią typu Shotgun jest najpopularniejszą formą walki w Liberty Unleashed. To na nią zwykle organizowane są różne zawody i eventy okolicznościowe. Większość wprawionych graczy, potrafi doprowadzić tą bronią newbie to białej gorączki. Zwykle walka odbywa się techniką jump, bądź jump + szybki switch na sprint. Miejscem areny jest całkiem duży parking.

[Obrazek: I8dy4hnfS6.gif]

Porada: Jest kilka technik dobijania. Do najbardziej efektywnych należy czekanie, aż przeciwnik wstanie i załadowanie kolejnego strzału w górnych okolicach torsu lub jeszcze na ziemi w okolicy nóg.


AK47
Typowa walka na bronie maszynowe. W tej arenie bardzo ważne jest wykorzystanie terenu - dużego statku. Dużą rolę odgrywa też random spawn, który może działać zarówno na naszą korzyć lub utrudnić rozgrywkę. Najlepsi potrafią wbić na tym niezłe spree.

[Obrazek: lQJnrkB.gif]

Porada: Za pomocą AK najłatwiej ustrzelić heada. Należy tylko umiejętnie skierować celownik w okolicach głowy przeciwnika. Do głównych technik należy celowanie na korpus i ciągnięcie w górę lub w górnej części skina manewrowanie celownikiem lewo-prawo.


UZI
Arena na tą typową gangsterską broń umieszczona jest w zamkniętym budynku z kilkoma piętrami. Przeciwnik może być na każdym z nich, co wprowadza element zaskoczenia. Arena na dłuższą, walkę - często na wyniszczenie.

[Obrazek: 2cyUgEB.gif]

Porada: Za pomocą UZI ciężko powalić przeciwnika jednym strzałem stąd nie radzę liczyć na head, lecz nie twierdze, że nie jest to możliwe. Polecam jednak celowanie w korpus, lekko przed przeciwnikiem.


M16
Bron zadająca największy demage z broni dostępnych na arenach, dlatego i miejsca jest dosyć sporo - park miejski i wiele drzew to idealna miejscówka na tego typu granie. Uwaga: wystarczy dosłownie kilka kul by powalić przeciwnika na ziemię i odwrotnie - gdziekolwiek by nie trafił padniesz.

[Obrazek: JVAEmfYKr7.gif]

Porada: Staraj się nie szaleć celownikiem - broń ma spory odrzut co może utrudniać precyzyjny strzał.


Baseball
Chyba najbardziej zabawna arena. W większości wypadków decyduje tu szczęście, chociaż niektórzy starają się tworzyć własne strategie. Miejscem jest lokalne, betonowe boisko do kosza - idealna sceneria do tej lekko undergroundowej broni.

[Obrazek: 9XYJ1vj7Q.gif]

Porada: Musisz dążyć do obalenia przeciwnika - jeśli Ci się uda jest już Twój.


Flamethrower
Jedna z nowszych aren. Kiedy dostaniesz językiem ognia - może być gorąco. Fajna arena, która sprawiła wiele frajdy podczas testowania. No chyba, że Cię to nie jara.

[Obrazek: ND63G.gif]

Porada: Podpalając przeciwnika, demage nie jest zabierany od razu tylko spada kilka sekund do około 30hp, stąd zwykle potrzeba dwóch strzałów z tej broni. Miej to na uwadze.


Sniper
Najnowsza, wyczekiwana arena. Wielkością ustępuje jedynie M16. Lokalizacja nie jest w sumie jakoś szczególnie skomplikowana. Jedynymi przeszkodami są kontenery lub miejsca, gdzie możemy wejść po schodach. Coś dla fanów walki na dystans.

[Obrazek: vDm9lT.gif]

Porada: W sumie oczywista - używaj zoomu!


Podsumowanie
Liczę, że chociaż trochę udało mi się przybliżyć co niektórym działanie naszych aren. Możliwe, że jeszcze jakieś dojdą w przyszłości. Dziękuję za przeczytanie. W razie pytań zapraszam do rozmów.

Wykonane by Piterus.

[Obrazek: sygn_500px.jpg]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
07-15-2015, 03:01 PM, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-15-2015, 03:03 PM przez Glaca.)
Post: #2
RE: Areny DM by Piterus
Dzięki za poradnik uzi. Przyda się. - Z innymi to wiedziałem. Ale w /Base to polecam. NIE RUSZAĆ SIĘ i TRZYMAĆ LPM! Przeciwnika tak łatwo obalić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
08-17-2015, 06:08 PM,
Post: #3
RE: Areny DM by Piterus
Były dobre te gify, niestety linki do nich wygasły z tego serwisu, bądź zostały usunięte (bądź sam serwer przestał funkcjonować).
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
08-17-2015, 07:45 PM,
Post: #4
RE: Areny DM by Piterus
Naprawiłem. Dodam kiedyś arenę z coltem, w przypływie motywacji.

[Obrazek: sygn_500px.jpg]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości