Nie pamiętam hasła   -   Rejestracja







 
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podsumowanie Wakacji
08-31-2016, 10:52 PM, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-01-2016, 12:38 AM przez Piterus.)
Post: #1
Podsumowanie Wakacji
Dziś, równo o północy, cała Polska pożegna nieco pochmurne wakacje. W tym roku pogoda nie dopisywała, przez większość dni padało i były silne wichury, gdzie się nie poszło to pogoda niszczyła wszystkie plany. Jutro większość rozpoczyna rok szkolny - czeka ich apel, który pewnie jak co roku będzie nudny i niektórzy oleją to co będą na nim mówić. Te wakacje, pomimo pogody, miały jakieś plusy dla społeczności LU-DM. Powstał nowy projekt dla VC-MP o nazwie LCS-DM. Głównym twórcą jest Rww, który pracował nad większością projektu Kolejną osobą, która dołożyła swoje nerwy jest Xenon, który hostował serwer do testów i robił drobne poprawki. Żeby darować sobie wymienianie wszystkich użytkowników to chciałbym w imieniu wszystkich podziękować tym co przyczynili się do jakichkolwiek spraw związanych z LCS-DM. Kolejną wakacyjną nowinką jest niezapowiadany event który odbył się na serwerze na LCS-DM już jakiś czas temu. Również miał się odbyć jakiś turniej organizowany przez Piterusa, lecz coś nie wypaliło i wszystko na ten temat ucichło. Ostatni był chwilowo zamknięty serwer VC-DM, który miał zniknąć na stałe, lecz po krótkim czasie serwer znowu pojawił się w przeglądarce VC-MP. Jest planowany jakiś event z mojej strony na koniec września, natomiast nie wiem czy znajdę czas by go zorganizować, ale o tym wkrótce. Na koniec chciałbym wam życzyć na nowy rok szkolny dobrych ocen, wytrwałości i aby następne wakacje były słoneczne i weselsze. Do tematu miał dopisać coś jeszcze Piterus, ale to już swoją drogą :D

Pozdrawiam Waluta



Piterus:
Dziś Waluta zaproponował na serwerze, że powstanie taki wątek, a ja z miejsca wyczułem okazje by dopisać parę mniej lub bardziej ciekawych zdań, więc spoko, że napisał. Okazja zawsze dobra, szczególnie, że za wiele moich słów ostatnio to tu nie było, a parę spraw przydałoby się jakoś zebrać do kupy.

Pierwsze co mi przychodzi na myśl to to całe zamieszanie z hostem cba.pl. Tak gwoli formalności: serwer został przejęty przez policje w Holandii, bo jakiś typ coś odjebał i zabezpieczyli całość. Płatne konta miały backup baz danych i z tego co się orientuje to część już przywrócili. Gorzej z darmowymi kontami. Te niestety muszą czekać, aż władze zwrócą serwer i wtedy prawdopodobnie zostanie przywrócone to co tam będzie (o ile zostanie przywrócone i o ile coś tam będzie). VC:MP trochę się dostało przez to, bo nie ma strony klanu DS, ViceClubu, strony Kunia, Xenona oraz strony jednej z wersji Polskiej Sceny. O innych mi nie wiadomo. Są to strony względnie niedawno założone (w sensie nie, że młode, tylko jakiś tam jest wyznacznik kiedy i co i wgl). Takie moro np. stoi jak stało czy chociaż by ta strona. Pozostaje jedynie czekać. Jest światełko w ciemności i w miarę jako taka szansa, że jeszcze wyjdzie się z tego obronną ręką. Moje zdanie o cba, mimo tej akcji, raczej się nie zmieniło. Jest to jedynie nauczka, że trzeba robić częściej własne kopie, a nie czekać na innych. Sam swojej strony mam chyba z maja, a to jednak trochę mnie nie urządza.

O sytuacji tu. Pierwsze primo to miał być turniej. Wszyscy wiemy, że tego turnieju nie było. Prawdopodobnie jest to spowodowane głównie moim lenistwem/chęcią żeby było to możliwie jak najlepiej/brakiem realnej pomocy w organizacji - zależy kto co wybierze. Jednak nic straconego i być może błogosławiony jesienno-zimowy okres, gdzie jeszcze niedawno parę takich okresów wstecz był wylęgarnią różnych powrotów wyjdzie tylko temu na dobre. Jakby ktoś chciał jednak wcześniej czy coś, czy nawet na własną rękę to nie mam nic przeciw - nic nie koliduje tu, a jakiekolwiek organizowanie przez graczy czegokolwiek wychodzi tylko na dobre dla serwera.

Serwery grywalne stoją - nic tylko grać. Wiadomo, poprawki i różne aktualizacje będą, ale najważniejsza jest społeczność i gracze, żeby było dla kogo to robić. Tu taki mały apel. Może utopia, ale dobra. Fajnie jakby tych szczątków rodzimej społeczności VC:MP już nie dzielić i w pewnym sensie się jakoś zjednoczyć - grać razem i tak dalej bo ma to wtedy większy sens. Na obozy nie ma już miejsca - lepiej robić wspólnie. Jeszcze niedawno DS chociażby starało się robić klanowe eventy, ale nie wypalały bo za mało graczy. Czemu nie robić ich dla wszystkich? Albo taka "scena", gdzie jakby nas nie widzą, albo nie chcą wiedzieć, a wiem, że kilku z nich szuka miejsca żeby zagrać raz na jakiś czas. Czemu nie tu? Powtórzę to co pisałem dziś do Cementa na serwerze: każdy gracz na serwerze jest na plus, gdy jest ich taka garstka (oczywiście mówiąc o takich normalnych, bo jak ktoś będzie chciał siać dramy to będzie je siał jak ostatnio Folian czy ktokolwiek). Większość tu gra nie dla samej gry, ale dla społeczności - warto by była ona jak najdłużej. Wbij pierwszy, zaproś innych do grania. Dołóż cegiełki i Ty!

Warto czasem spojrzeć trochę za siebie i mieć świadomość przemijania niektórych rzeczy, chociażby na przykładzie VC:MP, ale nie tylko - ogólnie mam na myśli w życiu i nie chciałbym żeby to brzmiało jakoś górnolotnie tu. Po prostu nie wiadomo jak długo z niektórymi będziemy mieli okazję jeszcze rozmawiać co pokazała nam chociażby niedawna przykra informacja o Polonezie, dlatego trzeba to wykorzystywać póki można. Nic nie będzie wiecznie, dlatego trzeba czerpać radość z tego co się robi, z każdego kontaktu, z każdej chwili i już dziś, zapamiętywać je, uczyć się z nich, wynosić to co najlepsze, bo z każdej, nawet najmniejszej rzeczy można coś wynieść.

Tyle na dziś. Powodzenia w nowym roku szkolnym i wgl każdego dnia.
Trzymajcie się!



rww:
Ja też dopiszę coś, ale krótko i na temat. Aktualnie od dwóch tygodni moja aktywność spadła do zera, a na gadu-gadu nie wbijam, także nie wysilajcie się, bo nie odpiszę. Jeżeli macie jakąś sprawę do mnie, piszcie na forum, tu będę aktywny. Na razie to tyle, na pewno powrót wkrótce.

[Obrazek: photolcsdm_sml.png]

[Obrazek: userbargi_swnashr.gif]

[4] [TLB]ENIOxD: maxver byl szybszy od wiekszosci na polskiej i zagranicznej scenie vcmp
[ADMINCHAT] [0] [TLB]Waluta: a madmax byl najstarszy na polskiej i zagranicznej scenie vcmp    
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
09-02-2016, 04:56 PM,
Post: #2
RE: Podsumowanie Wakacji
Mam nadzieję, że można pisać tutaj odpowiedzi. Jeśli nie, to bardzo przepraszam.


Zgadzam się w 100% z Piterusem - Polska społeczność VC:MP jest coraz mniejsza, a w dodatku jest ona podzielona na różne grupy. Niestety jest to wielki minus dla tej naszej społeczności. Powinniśmy się wszyscy połączyć i zrobić jeden, ale wielki serwer, a nie przykładowo 5 serwerów, ale w większości gównianych. Problemem jednak, by się połączyć jest to, że internet nie zapomina, przez co przykładowo taki Seed który kiedyś wbijał na VC-DM i pisał "polska Scena najleprza! Wchudzcie tam!" (błędy celowo), by był nie lubiany co go odpycha od serwera, a każdy się kiedyś zmienia i jest coraz bardziej ogarnięty i jego poglądy się zmieniają.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
09-04-2016, 09:07 AM,
Post: #3
RE: Podsumowanie Wakacji
He he pamietam to seed wtedy za to bana dostales xD

[Obrazek: 76561198258283451.png]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
09-05-2016, 04:26 PM,
Post: #4
RE: Podsumowanie Wakacji
(09-04-2016, 09:07 AM)kuba123 napisał(a):  He he pamietam to seed wtedy za to bana dostales xD

A Ty to się chyba nigdy nie zmienisz... :D

[Obrazek: 76561198123119509.png]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
09-08-2016, 06:40 PM,
Post: #5
RE: Podsumowanie Wakacji
(09-05-2016, 04:26 PM)HARDKOR222 napisał(a):  
(09-04-2016, 09:07 AM)kuba123 napisał(a):  He he pamietam to seed wtedy za to bana dostales xD

A Ty to się chyba nigdy nie zmienisz... :D

Nie xD

[Obrazek: 76561198258283451.png]
Znajdź wszystkie posty użytkownika


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości