Nie pamiętam hasła   -   Rejestracja







 
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
No co tam? Jak leci?
03-03-2017, 01:27 AM,
Post: #1
No co tam? Jak leci?
Dzień dobry! Dobry wieczór! Witam serdecznie!

Pewnie tęskniliście, bo taki typowy news był już serio dość sporo czasu temu, że aż w internetach zaczęły pojawiać się super pro elo informacje pokroju:

[Obrazek: XCkHl4BZ.png]

Także tego, no.



Zacznę od rzeczy, która powinna znaleźć się na głównej już dawno, bo mam wrażenie, że nie została ogłoszona wystarczająco dobrze.

(01-25-2017, 09:45 PM)Piterus napisał(a):  Zakończyła się tegoroczna edycja plebiscytu Wyróżnieni 2016:

Strona/Blog roku '16: Kącik NC (53.33%)
Wydarzenie roku '16: Stworzenie serwera LCS-DM (58.33%)
Admin roku społeczności LU-DM '16: Xenon (46.15%)
Polski gracz roku VCMP '16: Xenon (50.00%)
Turniej roku w społeczności LU-DM '16: Stubby League '16 (70.00%)

Zwycięzcom oczywiście gratulujemy. Szczegółowe wyniki w poszczególnych tematach tu. Jakby ktoś miał jakieś pytania czy komentarze na ten temat to zapraszam.

Cóż więcej prócz tego mogę napisać? Jeszcze raz gratuluję zwycięzcom, poprzedni rok należał zdecydowanie do Was - NC dalej wyznacza pewne standardy prowadzenia "swojej strony", przynajmniej w tej społeczności, Xenon pokazał się z dobrej strony zarówno jako admin jak i gracz i główne indywidualne, "growe" nagrody powędrowały w jego kierunku, LCS spodobał się nie tylko w samej PL, a SL '16 pokazał, że fajne turnieje w VC:MP są nadal możliwe. Wiem, że jeszcze parę osób coś chciało do tego dodać na ten temat so, feel free to do it! Może mogłem dać więcej nominacji, może mogło zagłosować więcej osób, ale i tak chyba nie było tak źle. Za rok, jeśli coś podobnego będzie, a jeśli nic nie wybuchnie to będzie, postaram(y) się zrobić to może trochę lepiej niż teraz.



Jeśli można coś napisać o społeczności, to nowy rok przyniósł nam zamknięcie Desert Storm. Cosik napisałem o tym tu i no cóż.. obecna sytuacja klanowa w Polsce nie wygląda najlepiej. MORO niby w grudniu obchodziło swoje 10 urodziny, ale z racji, że został tam praktycznie już tylko Wacek, jakiejś większej pompy nie było, z resztą strony też już nie ma. Inne twory są albo tak małe, albo równie nieaktywne, że nawet nie ma co o nich wspominać. Jakąkolwiek alternatywą jest może aktualnie The Lost Brotherhood - jakoś tam sobie chłopaki radzą, to czemu nie. Zobaczymy co z tego wyjdzie na dłuższą metę.
Klany klanami, ale ogólnie nie ma tragedii i tak. Mimo, że typowych już praktycznie nie ma, to i tak jakaś społeczność jest. Śmiem stwierdzić, że podział na grupy definiuje obecnie nie tyle sam tag, co pewna niepisana przynależność do serwerów (ej, czy czasem nie zawsze tak było?). Mogę zapewnić, że szeroko rozumiana społeczność LU-DM jeszcze pokaże na co ją stać, a my, główny LU-DM Team, nie zamierzamy jeszcze składać broni i myślę, że jeszcze trochę czasu tu podziałamy, więc wszystkich zainteresowanych zachęcam zarówno do samej gry, jak i do ogólnego "interesowania się" co się u nas dzieje. Jeśli ktoś coś chce robić na forum, to nie ma problemu, twórzcie tematy czy tam własne serie czegokolwiek, niech to jakoś oddycha.




Ostatnimi czasy, z dwójki naszych serwerów chyba nieco lepiej radzi sobie VC-DM - idealny serwer na takie dość szybkie, proste granie, które jakoś lepiej sprawdza się w okresie hmm... zimowo-wiosennym. Niemniej LCS nadal pozostaje naszym głównym projektem i prawdopodobnie już niedługo pojawi się w związku z tym całkiem duży update. Nie chciałbym zbyt wiele zdradzać, bo też nie wiadomo czy wszystko znajdzie się w finalnej wersji, lecz może być to dość spora rewolucja w stosunku do tego czym obecnie serwer stoi. Tak a propos stoi. Ostatnio są jakieś problemy z bazą danych i nie do końca wiadomo co i jak, na ile to coś z hostem, który dobrze, że wgl jeszcze mamy. Postaramy się to jak najszybciej naprawić, ale jakby się coś nie zapisywało (mam na myśli jakieś staty, czy nie wiem, jakieś problemy z przeniesieniem konta) to proszę o wyrozumiałość.



Trochę prywaty. Zapraszam na ViceClub, jeśli ktoś nie jest na bieżąco. Mam nadzieję, że do niedzieli jeszcze coś tam wpadnie. Później może być nieco gorzej, bo na 3 miesiące wpadnie mi pewne dość absorbujące zajęcie i będę musiał to sobie jakoś poukładać. Zapowiedzieć mogę jednak, że po tych 3 miesiącach, mam pewne większe plany, w pewnym sensie powiązane także z tym co się tam znajduje na stronie. Jeszcze przyjdzie czas by o tym rozmawiać.



Jeśli ktoś myśli, że jest w stanie przyczynić się jakoś bardziej dla rozwoju serwera, to jesteśmy otwarci na współpracę. W razie czego prosimy o kontakt. Tymczasem to chyba tyle. Jakby ktoś z adminów miał coś do dodania to wiadomo.

Tymczasem!

[Obrazek: sygn_500px.jpg]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
03-03-2017, 03:19 AM,
Post: #2
RE: No co tam? Jak leci?
Sygnaturka zaktualizowana.



Dzisiaj były testy trochę innej mapy - http://s10.ifotos.pl/img/2017-03-0_aspwwpx.png

Ale nie, nie będzie żadnego VCS-DM. A nad LCS-DM trwają pracę, ostatnie testy wyglądały mniej-więcej tak:





W interiorach na razie pusto, ale myślę że wkrótce może się to zmienić ;) Najwięcej informacji oraz przebieg aktualizacji tutaj - kanał #ludm_team

[Obrazek: userbargi_swnashr.gif]

LU-DM/TLB jedzie ci wpierdolić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
03-03-2017, 05:20 PM,
Post: #3
RE: No co tam? Jak leci?
Być może będzie na moro serwerze:

[Obrazek: 1zPOxF.png]
[Obrazek: njAbHY8.png]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
03-03-2017, 10:33 PM,
Post: #4
RE: No co tam? Jak leci?
No w końcu :).

Po pierwsze chciałbym podziękować za wygraną w plebiscycie. Cieszę się, gdy ktoś docenia moją pracę, wtedy wiem, że to co robię ma jakiś sens. Wyznaczyłem pewien standard? Hmhmh, no ciekawe określenie :). Chętnie bym pisał coś więcej o GTA, ale nie mam jak, po pracy chcę mieć wolny wieczór, a nie siedzieć nad modyfikacjami GTA...

Nieco o kategorii strony roku - wielka szkoda, że w zestawieniu nie znalazła się stron a Kunia. Rozumiem powody (mała aktywność) i w pełni się z tym zgadzam. A szkoda, bo Kunio pokazał, że potrafi pisać naprawdę fajnie i skupić uwagę czytelnika. Gdyby ta strona była nominowana, oddałbym na nią swój głos. Widzę, że w ostatnim czasie (?) nastąpiły jakieś zmianie w szacie graficznej na stronie, więc może nadejdą jeszcze lepsze, bardziej aktywne, dni.

Wahałem się, czy oddać głos na stronę Ferexa czy Piterusa. Seed i Waluta muszą jeszcze się podszkolić w pisaniu, bo polonista pewnie by się popłakał czytając składnię niektórych wpisów (a czytelnicy muszą!)... Ale chłopaki, spoczko, dopiero zaczynacie, więc po jakimś czasie wyrobicie sobie styl pisania.

Tak jak mówiłem, wahałem się między dwiema stronami (głos na siebie nie wchodził w grę, bo w końcu to tylko zabawa). Piterus właściwie od początku (przed reaktywacją strony) pokazywał, że potrafi napisać coś zwięźle i ciekawie, z kolei dla mnie Ferex zrobił spory postęp jeśliby przypomnieć sobie jego pierwsze kroki w świecie pisania notek. Ostatecznie głos powędrował do współtwórcy LU-DM, gdyż Ferex wciąż potrafił walnąć jakieś nietrafione sformułowania i zdarzało mu się to dosyć często. Może w przyszłej edycji Ferex dostaniesz mój głos, tylko błagam, nie zamykaj i otwieraj strony 10 razy w ciągu roku...

Gratulacje dla Xenona, który zgarnął co było :P. Zastanawiające jest jednak, że afera z YT nie wygrała w kategorii wydarzenia. Wydawało mi się, że w dzisiejszych czasach każdy gracz ma właściwie kanał YT (na zasadzie: zobaczy u kolegi, że fraps+f9+alleluja i do przodu się sprawdza, więc idzie w te ślady), a to by oznaczało, że wszystkich nas dotknął problem usuwania filmów. No cóż, LCS-DM to tez było coś, w końcu nieudolne patałachy (geniusz!) związani z LU próbowali od razu zgapić pomysł i iść w kierunku wprowadzenia mapy z GTA 3...

Szkoda, że DS upada drugi raz, ale jakby patrzeć po niektórych klanowiczach po stażu w VCMP, to naprawdę szacun że tak długo się w tym gównie zwanym VCMP babrali :).

Wacek, jeśli to czytasz: oszczędź wszystkim i zamknij MORO. Na amen. Jak długo chcesz utrzymać go w składzie 1-osobowym, przy czym nie masz czasu się nim zajmować? I nie oszukujmy się, musiałbyś rzucić robotę, być na garnuszku rodziców i siedzieć pół dnia przed komputerem i napierniczać w VCMP, żeby w ogóle były jakieś perspektywy powrotu moro do żywych. Wszyscy wiemy, że tak się nie stanie. Więc proszę zamknij oficjalnie klan, bo aż przykro się czyta, że klan obchodził 10-lecie, ale tak naprawdę nie istnieje. Swoją drogą, AoD też nie został nigdy zamknięty, hmm...

Co do przynależności do serwerów, to nie wiem czy tak to można nazwać Pit. Są serwery, na których się lepiej gra i które celują w pewną grupę graczy, więc z automatu powinna na nich panować fajna atmosfera.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
03-04-2017, 12:08 AM,
Post: #5
RE: No co tam? Jak leci?
Tak, zgadzam się, Kunio bardzo dobrze pisze i nawet pewna rzecz to potwierdziła :> Ferex też widać progres, tylko, że niestety on zajmuje się głównie warstwą techniczną swojej strony, na czym traci ta bardziej merytoryczna. Seed jako tako dalej pisze, a Waluta już chyba przestał.

Wgl dziś rww wspomniał, że fajnie byłoby zobaczyć coś takiego na oficjalnym forum VC:MP. Chodzi, że taki plebiscyt, bo są owszem, ale właśnie typowo klanowe/serwerowe (chyba ten na LW największy, wiadomo), a przydałoby się coś bardziej "odgórnego". Mogłyby być kategorie pokroju skrypter roku czy inne takie.

Przynależność do serwerów najlepiej widać na sampie, gdzie to prócz swojego tagu klanowego, często daje się tag serwera. Analogicznie - trochę tak jest od dłuższego czasu w polskim VC:MP, że istnieje coś takiego jak wyraźnie rozrysowana i zaznaczona społeczność serwera A i serwera B. Innymi słowy, przykładowo, społeczność LU-DM wiadomo, że nie jest klanem, ale opiera się na bardzo podobnych zasadach - gry razem, jakiegoś spotykania się w grze czy na stronie, kontaktu ze sobą etc. Drugi serwer pewnie ma podobnie. Oba jednak są od siebie wyraźnie oddzielone. Po prostu śmiało można nazwać kogoś graczem konkretnego serwera, konkretnej społeczności, która pełni trochę taką rolę, jak klany jakie znamy z kiedyś.

[Obrazek: sygn_500px.jpg]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
03-04-2017, 03:17 PM,
Post: #6
RE: No co tam? Jak leci?
Pewnie masz na myśli plebiscyt jak co roku organizuje GTAForums. To jest rzeczywiście fajna inicjatywna na dużą skalę pod warunkiem, że wszystko rozegra się w dobrej atmosferze i nie będzie potem pretensji i kolesiostwa (głosuję na swojego człowieka, bo chcę by wygrał, a nie dlatego że jest najlepszy). A o to miałbym wątpliwość.
Znajdź wszystkie posty użytkownika


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości