Nie pamiętam hasła   -   Rejestracja 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poradnik do Arenek Deathmatch na LCS-DM
04-29-2017, 11:49 PM,
Post: #1
Poradnik do Arenek Deathmatch na LCS-DM
[Obrazek: qbhBRd4.png]
Wstęp:
Witam. W tym poradniku zamierzam przybliżyć tematykę aren na serwerze LCS-DM. Myślę, że jest to całkiem niezły pomysł dla nowych, początkujących graczy, dlatego porady odnośnie grania będę głównie kierował do nowych graczy, poznających serwer. rww zaproponował mi napisanie tego poradnika. Nigdy nie pisałem poradników tego typu, wzorowałem się nieco na Piterusie, który wyraził na to zgodę. Serdecznie mu za to dziękuję.
Arenki DM:
Stubby:
Stubby to arenka znajdująca się na wyspie Stauton. Po wpisaniu w czacie komendy /stubby zostajemy przeteleportowani na duży parking otoczony wysoką górą. Co do samej broni to warto dodać, że Stubby, to najpopularniejsza broń do grania na całym VCMP. Głównie poprzez nią rozstrzygane są walki klanowe i konkurencje strzeleckie na spotkaniach i eventach.
Wskazówki odnośnie grania: W graniu na bronie stubby wyróżniamy kilka stylów. Najłatwiejszy z nich jest jump. Ten styl polega na strzelaniu ze stubby i ciągłym doskakiwaniem i odskakiwaniem od przeciwnika. Naszym celem jest powalenie na dechy naszego przeciwnika, a następnie dobicie go na koniec.Spaz-12:
Spaz to kolejna broń z shotgunów. Jest o wiele efektywniejsza od wyżej wspomnianego Stubby. Różni się tym, że ma większy zasięg, oraz pozwala na wystrzelenie 7 strzałów naraz. Rozprysk strzałów broni jest za to mniejszy od stubby. Po wpisaniu /spaz teleportujemy się na wyspę Shoreside Vale, na terytorium pewnego podwórka. Mieści się na nim wysoki blok.
Wskazówki odnośnie grania: Spazem gra się identycznie jak na stubby. Trzeba mieć dobry refleks i szybko władować serię pocisków w przeciwnika. W walkach na Spaz panuje jedna reguła: kto pierwszy ten lepszy.Shotgun:
Shotgun to trzecia i ostatnia broń z rodziny shotgunów. Podobnie jak na stubby, możemy strzelać tylko jednym strzałem na raz. Plusem Shotguna jest to, że ma większy zasięg od stubby, minusem to, że rozprysk strzał jest mniejszy. Po wpisaniu /shotgun zostajemy przeniesieni na miejsce promu na wyspie Portland.
Wskazówki odnośnie grania: Taktyka grania na shotgun jest taka sama jak na Stubby. Warto wziąć pod uwagę zasięg tej broni i próbować powalić przeciwnika z daleka.AK-47:
AK jest bronią typu maszynowego. Szczerze, to AK jest moją ulubioną bronią. Po wpisaniu /ak zostajemy przeniesieni na statek wypełniony kontenerami.
Wskazówki odnośnie grania: Przy strzelaniu z AK najlepiej jest celować w głowę. Jeden strzał i jest po przeciwniku. Co do technik grania, to jest podobnie jak z powyższymi broniami - jest ich kilka. Ja osobiście polecam grać jumpem. Wystrzeliwujemy kilka strzałów, skaczemy i tak na zmianę. Jeżeli podczas gry zobaczymy, że kule w magazynku się kończą, to powinniśmy szybko zmienić broń na pięść, a następnie znowu na AK. Poprzez taki trik pominiemy animację przeładowywania broni.M4:
M4 to kolejna broń maszynowa. Jedynie czym różni się od poprzedniczki, to szybkość z jaką zdołamy wystrzelić wszystkie kule w magazynku. Po wpisaniu /m4 zostajemy przeniesieni na niewielki plac budowy znajdujący się na wyspie Portland.
Wskazówki odnośnie grania: Identyczne, jak te opisane do AK.M60:
M60 jest lepszą bronią od AK i M4. Przeciwnika bez pancerza potrafi zabić za pomocą 3 naboi, z pancerzem za pomocą 5. Po wpisaniu /m60 zostajemy przeniesieni park Belleville znajdujący się na wyspie Stauton.
Wskazówki odnośnie grania: Podczas strzelania z M60 nie powinniśmy skupiać się na zabiciu przeciwnika strzałem w głowę. Jest bardzo małe prawdopodobieństwo, że nam to się uda. Możemy strzelać w dowolną część ciała, ponieważ gdzie byśmy nie strzelili, to przeciwnikowi spadnie taka sama liczba HP. Polecam głównie grać jumpem, na przemian z bieganiem.Python:
Python, lub potocznie zwany rewolwerem, jest mocną bronią, jak na taki mały pistolecik. Arenka ma miejsce na parkingu znajdującym się na wyspie Stauton.
Wskazówki odnośnie grania: Na pythony polecam grać na przemian jumpem i bieganiem. Dobrą taktyką jest oddawanie pojedynczych strzałów. Nie możemy być ciągle w tym samym miejscu, ponieważ stajemy się łatwym celem dla przeciwnika.Sniper:
Sniperka to idealna broń na daleki dystans. Po wpisaniu /sniper zostajemy prze teleportowani do miejsca ostatniego cinematica z GTA III. Jest to tama Chochrane znajdująca się na wyspie Shoreside Vale. Ta arenka jest największa ze wszystkich arenek na serwerze. Idealna na eventy.
Wskazówki odnośnie grania: Strzelając snajperką powinniśmy strzelać w głowę. W zależności od odległości przeciwnika od nas, regulujemy powiększenie naszej lunety.Chainsaw:
Chainsaw, zwana po polsku piłą łańcuchową, to arenka na totalne wyniszczenie. Krew leje się strumieniami. Wpisując /chainsaw zostajemy przeniesieni do tartaku, który mieści się na wyspie Portland.
Wskazówki odnośnie grania: Na tej arence nie ma jako tako stałej taktyki. Najlepiej jest iść na przód z przytrzymanym klawiszem ataku (domyślnie LPM) i liczyć na to, że kogoś uda nam się zabić. Łatwiej zabijemy wtedy naszego przeciwnika niż stojąc w miejscu.Flame:
Flame, czyli miotacz ognia jest bardzo ciekawą areną. Jest zaliczana do jednych z najmniej popularnych aren, choć można się na niej fajnie pobawić. Arena tej broni mieści się na tyłach Saint's Mark Bistro na wyspie Portland. Uwielbiam ją za to, że możemy na niej pojarać sobie trochę trawy.
Wskazówki odnośnie grania: W odróżnieniu od innych broni, flame jest bronią, która zadaje obrażenia po jakimś czasie. Warto jest to wziąć pod uwagę i próbować wyniszczyć przeciwnika stopniowo, czyli: podpalić, odskoczyć/podbiec trochę następnie znowu podpalić i tak na zmianę.Katana:
Katana jest przykładem broni białej. /Katana to arenka, która ma swoje miejsce na wyspie Portland, a dokładniej na boisku od kosza. Idealne arenka dla fanów koszykówki.
Wskazówki odnośnie grania: Grając kataną musimy liczyć na szczęście. Naszego przeciwnika możemy zabić stopniowo (zabierając stopniowo HP), lub szybko i drastycznie - odcinając mu głowę. Trzeba się jednak liczyć, że jest to losowy przypadek.MP5:
MP5 to broń typu SMG. Po wpisaniu /mp5 zostajemy przeteleportowani na część miasta Liberty City znaną nam z pierwszego filmiku z GTA III. Ten skrawek mapy zwany jest przez niektórych Ghost Town, czyli po polsku Miastem Duchów.
Wskazówki odnośnie grania: Nigdy nie zdarzyło mi się, aby zabić przeciwnika za pomocą jednego strzału w głowę z tej broni (choć jest to możliwe), więc nie powinniśmy się za bardzo na tej głowie skupiać. Podobnie jak na M60 broń zadaje tyle samo obrażeń nie ważne gdzie strzelimy. Podczas grania tą bronią dobrze jest być w ruchu. Oddajemy kilka strzałów, po czym podbiegniemy i tak na zmianę.Tec/Ingram:
Zarówno Tec, jak i Ingram to bronie typu SMG. Plusem ich jest to, że możemy strzelać za pomocą ich w biegu. Po wpisaniu /tec zostajemy przeniesieni na niedokończony budynek, który najwyraźniej jest w budowie. Arenka ma dwa piętra. Idealna do zabawy w berka.
Wskazówki odnośnie grania: Podczas grania Tec'iem, lub Ingramem powinniśmy być ciągle w ruchu, bo podobnie jak zwykły pistolet jest ona jednoręczna. Nie zawsze uda nam się trafić przeciwnika w głowę, ale warto próbować, a nóż kogoś ustrzelimy.Minigun:
Minigun to najpotężniejsza broń ze wszystkich. Nieadekwatnie się nazywa do swojej potężnej mocy. Szybko się z niej strzela, oraz zabiera strasznie dużo punktów życia. Wpisując /minigun zostajemy przeniesieni do jednej z lokalizacji w San Andreas - Klubu Jizzy'ego.
Wskazówki odnośnie grania: Podczas grania na miniguny nie ma taktyk. To kompletna walka na wyniszczenie. Podobnie jak na Spazie liczy się szybkość. Zabicie przeciwnika za pomocą miniguna to kwestia kilku sekund.TDM:
TDM (Team Deathmatch), to dosyć specyficzna arena. Po samej jej nazwie można zauważyć, że jest to arena drużynowa. Po wpisaniu /tdm zostajemy przeniesieni na jedną z 4 dostępnych aren i jesteśmy chwilowo zamrożeni. Zanim arena wystartuje musi upłynąć 20 sekund. Przez te 20 sekund pozostali gracze mają czas na zapisanie się na arenę. Jeżeli do tej pory nikt oprócz nas się nie zapisze, to TDM zostanie przerwane z powodu braku graczy. Arena ta trwa 2,5 minuty. Każdy uczestnik dostaje po dwie bronie - Stubby i AK. Za zabicia osób z drużyny przeciwnej liczone są punkty, które pokazane są na górze naszego ekranu. Gdy czas się skończy dostajemy podsumowanie, która drużyna wygrała (zdobyła najwięcej punktów). Do jednej areny TDM, może wejść maksymalnie 32 osoby.
Mapy aren TDM:
1. Plac budowy - wyspa Portland (arena M4)
2. Podwórko Uniwersytetu Liberty City - wyspa Stauton.
3. Dzielnica Chinatown - wyspa Portland
4. Podwórko 8-balla - wyspa Portland.
Wskazówki odnośnie grania: Jeżeli przeczytałeś wskazówki o broniach AK i Stubby, to jesteś w pełni gotów na arenę TDM.Mam nadzieję, że ktoś skorzysta z tego poradniku. Nie jest to nic ponad przeciętną, ponieważ to co napisałem, to tak naprawdę podstawy. Mam nadzieję, że któryś z nowych użytkowników z nich skorzysta. Chciałbym poprosić was, abyście wyrazili opinię odnośnie tego poradniku. Jeżeli macie jakieś poprawki to piszcie. Nie zapomnijcie ocenić. Bardzo chciałbym podziękować graczowi bruce_ za pomoc w filmikach oraz Xenonowi za pomoc w pierwszym screenshocie.
Pozdrawiam
VerC
Znajdź wszystkie posty użytkownika
04-30-2017, 01:41 AM,
Post: #2
RE: Poradnik do Arenek Deathmatch na LCS-DM
Bardzo fajny, czytelny poradnik. Dobra robota VerC :)

[Obrazek: userbargi_swnashr.gif]

[4] [TLB]ENIOxD: maxver byl szybszy od wiekszosci na polskiej i zagranicznej scenie vcmp
[ADMINCHAT] [0] [TLB]Waluta: a madmax byl najstarszy na polskiej i zagranicznej scenie vcmp    
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
04-30-2017, 07:04 AM,
Post: #3
RE: Poradnik do Arenek Deathmatch na LCS-DM
Bardzo dobry poradnik. Szacun, że chciało Ci się te filmiki robić i wstawiać - było z tym trochę roboty. Dzięki!

Później Rww przypnie cały dział z poradnikami na główną to będzie łatwiejszy dostęp do tego typu rzeczy.

[Obrazek: sygn_500px.jpg]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości