Nie pamiętam hasła   -   Rejestracja







 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zbliża się wrzesień...
09-02-2017, 01:02 PM,
Post: #2
RE: Zbliża się wrzesień...
Wiecie co jest ciekawe? Gdy 9 lat temu dołączyłem do Polskiej Sceny VCMP, też był (na 99% - skleroza nie boli) podobny nius, że wakacje się kończą, teraz nie będzie tyle czasu na granie co wcześniej itp. itd. 9 lat minęło i co? Wciąż na koniec sierpnia pojawiają się na stronach związanych z polską społecznością VCMP wiadomości podsumowujące wakacyjne granie i zapowiadające rok szkolny. Do czego zmierzam - przez te 9 lat cały czas wokół VCMP skupia się młoda społeczność, która jest regularnie zasilana nowymi twarzami i to jest dla mnie pewnego rodzaju fenomenem. Co zachęca gracza, by wejść w świat multi VC, kiedy GTA VC na tle innych gier jest emerytem, a VCMP wciąż jest dwa kroki z tyłu za SAMP i MTASA? Nie potrafię na to odpowiedzieć.

Co do komentarzy ze strony moro, to jak już stwierdziliśmy, nostalgia zawsze na propsie :) .

1. LU i VCMP - niech mi ktoś przypomni, czy LU na tej fuzji skorzystało w jakikolwiek sposób? Bo to, że programiści tego multi do VCMP się wtrącali (jeszcze przed fuzją) nie ulega wątpliwości. Ogólnie rzecz biorąc LU jest przykładem, jak nie należy prowadzić projektu na większą skalę. Podłoże miało świetne, jedynie leciwe MTA:III do grania z innymi przez sieć, więc wystarczyło tylko stworzyć dopracowany multi z naciskiem na synchronizację i podstawowe skryptowanie (tak jak to było zresztą w 0.3z). Ludzie wyczekiwali takiego multiplayera, a prace się niemiłosiernie przeciągały, zastoje... Ale w końcu gra ujrzała światło dzienne, za późno, ale frekwencja była chyba i tak przyzwoita. Tylko potem szli na równi pochyłej przez kolejne zaniedbania i teraz gra stoi w kropce.

2. GTA 5 trzyma się świetnie, czy tryb online? Rockstar mocno ciśnie w tym kierunku, bo mikropłatności to tak naprawdę rzeka pieniędzy nie do wyczerpania. I póki się to nie zmieni wątpię, żebyśmy zobaczyli GTA 6. Swoją drogą po ukończeniu fabuły GTA 5 ani razu nie wracałem do gry. Jestem jedyny?

3. Problem z przejściem 0.3 -> 0.4 był taki, że w 0.4 synchronizacja odbiegała jakościowo od tej z wersji R2. Nie wiem, jak to wygląda obecnie, bo już dawno nie grałem, chciałbym jednak zauważyć, jak skutecznym sposobem jest wciskanie na siłę podczas gdy alternatywy brak. Wyłączono serwery 0.3 - chcesz grać to instaluj 0.4 albo spadaj. Taktyka się sprawdza. Podobnie jest na YT, które co jakiś czas zmienia wygląd i funkcjonalności, zawsze na gorsze, ale wobec braku innego serwisu wideo z prawdziwego zdarzenia, ludzie tak samo nie mają wyboru - zostajesz albo spadówa. Martwi mnie takie podejście osób u władzy, ale kto monopoliście zabroni...

Dla wszystkich, którzy wrócili do szkół - powodzenia w nadchodzącym roku, zdajcie przedmioty najlepiej jak potraficie i z głową planujcie kolejne lata :).
Znajdź wszystkie posty użytkownika


Wiadomości w tym wątku
Zbliża się wrzesień... - Piterus - 08-28-2017, 07:37 PM
RE: Zbliża się wrzesień... - xNCx - 09-02-2017, 01:02 PM
RE: Zbliża się wrzesień... - Genesis - 09-02-2017, 03:13 PM
RE: Zbliża się wrzesień... - xNCx - 09-02-2017, 06:44 PM
RE: Zbliża się wrzesień... - Szachu - 09-02-2017, 09:13 PM
RE: Zbliża się wrzesień... - Piterus - 09-17-2017, 08:27 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości