Nie pamiętam hasła   -   Rejestracja







Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SL '18: Wyniki, regulamin, niezbędne informacje, Q&A
12-09-2018, 04:58 PM,
Post: #1
SL '18: Wyniki, regulamin, niezbędne informacje, Q&A
Tabela + wyniki: https://challonge.com/pl/stubby


Informacje i regulamin:

- Turniej rozpoczyna się 9 grudnia 2018 roku o godzinie 20:00. Wstępnie zakończenie jest przewidziane na 23 grudnia 2018 o 23.59. Zachęcam do jak najszybszego rozgrywania meczy.

- Uczestnicy rozgrywają swoje mecze w dowolnej kolejności.

- Mecz odbywa się na specjalnie do tego przygotowanej arenie na serwerze VC-DM (IP: 91.239.67.154:9998, sama arena dostępna po wpisaniu /sl). Można sobie sędziować samemu, lecz dobrze i zalecane jest jakby był ktoś trzeci. Później, po meczu, należy poinformować o wyniku na stronie tu w temacie lub bezpośrednio mi, Walucie bądź Vandiemu.

- Mecz odbywa się na zasadach 1v1 do 10 punktów przy użyciu broni Stubby. Podczas meczu, przy ustaleniu z przeciwnikiem, można dokonać jednej przerwy o długości w granicach normy, jednak jeśli się nie wróci to mecz kończy się walkowerem, chyba że ktoś odpowiednio potrafi uargumentować czemu taka, a nie inna decyzja. Rundę rozpoczynamy ze 100hp, jeśli masz mniej to uzupełnij sam lub poproś admina.

- Tak zwany punch jest kwestią gry fair play. Zalecałbym, żeby tego nie robić, jednak jeśli ktoś zabije z punchem, punkt zostanie uznany. Jeśli gracze uważają to za stosowne, mogą sami ustalić czy będą takie coś dobijać czy nie. To samo tyczy się FS. Generalnie zalecam żeby nie robić sobie nawzajem jakichś krzywych akcji. Jeśli wam by się coś nie podobało to prawdopodobnie waszemu przeciwnikowi również.

- Jeśli w tym samym momencie podczas walki zginą obie osoby to runda kończy się bez punktów i zostaje powtórzona. Ma to szczególnie sens przy końcu rozgrywanego meczu. W początkowej fazie, jeśli obie strony wyrażą na to zgodę można dać po punkcie obu uczestnikom. W praktyce: jeśli jest tak się stanie np. w pierwszej rundzie co dawałoby nam np 1:1, 3:2 albo inne tego typu wyniki to nie ma problemu, ale już takie 9:9, 8:7 czy inne bliższe rozwiązaniu to lepiej potworzyć.

- W przypadku takiej samej ilości zwycięstw i przegranych jako drugi wyznacznik będzie brane bezpośrednie starcie, w razie potrzeby także ratio.


W razie wątpliwości, pytań albo zwrócenia nam uwagę na jakąś kwestię to zapraszam do pisania pod tym tematem.

[Obrazek: sygn_500px.jpg]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
12-10-2018, 04:06 PM,
Post: #2
RE: SL '18: Wyniki, regulamin, niezbędne informacje, Q&A
Jeszcze jedna rzecz - w przypadku jak się turniej zakończy, a niektórzy nie będą mieli rozegranych meczy to każdy walkower będzie analizowany indywidualnie. Nie będzie na zasadzie, że ktoś wbije ostatniego dnia i nagle sobie przypomni, że ma mecze do rozegrania, a nagle jego przeciwnika nie ma, bo najzwyczajniej mógł na niego czekać i dobijać się do niego przed te dwa tygodnie co były. Także warto mieć to na uwadze.

I nie, nie pospieszam jakoś mocno - tak po prostu informacyjnie mówię żeby później nie było niespodzianki.

[Obrazek: sygn_500px.jpg]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
12-15-2018, 09:45 PM,
Post: #3
RE: SL '18: Wyniki, regulamin, niezbędne informacje, Q&A
Nie sądziłem że to będzie potrzebne, ale jeszcze jedna poprawka do regulaminu.

Mecze gramy przy użyciu klawiatury i myszki - grając innymi kontrolerami czyt. pad, kierownica czy cokolwiek psują się w VCMP animacje co w dużym uproszczeniu sprawia, że mecz nie przebiega tak jak powinien.

----

Wgl, serio? Nie róbcie czegoś na zasadzie, że ja wam mówię na serwie czy gdzieś. że coś jest słabe, a wy do mnie, że "ej, przecież w regulaminie tego nie ma". Jest punkt o tym, żeby nie robić sobie jakoś mocno pod górkę to nie naginajmy tego w imię nawet sam nie wiem czego.

[Obrazek: sygn_500px.jpg]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
12-15-2018, 11:03 PM,
Post: #4
RE: SL '18: Wyniki, regulamin, niezbędne informacje, Q&A
Jeżeli mogę dopisać coś od siebie, a w sumie zasugerować - jeżeli ktoś zacznie chamsko uciekać po za barierkę to traci punkt na korzyść przeciwnika.

[Obrazek: userbargi_swnashr.gif]

[4] [TLB]ENIOxD: maxver byl szybszy od wiekszosci na polskiej i zagranicznej scenie vcmp
[ADMINCHAT] [0] [TLB]Waluta: a madmax byl najstarszy na polskiej i zagranicznej scenie vcmp    
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
12-15-2018, 11:05 PM,
Post: #5
RE: SL '18: Wyniki, regulamin, niezbędne informacje, Q&A
(12-15-2018, 11:03 PM)Waluta napisał(a):  Jeżeli mogę dopisać coś od siebie, a w sumie zasugerować - jeżeli ktoś zacznie chamsko uciekać po za barierkę to traci punkt na korzyść przeciwnika.

Zgadzam się, po to ona jest żeby za nią nie wybiegać. Wiadomo może to się zdarzyć niechcący jak walczysz w narożniku, ale nie na zasadzie "a bo tak sobie wyskoczę".

[Obrazek: sygn_500px.jpg]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości